Житло в гуртожитках має стати власністю їхніх мешканців

В Україні набув чинності закон “Про забезпечення реалізації житлових прав мешканців гуртожитків”, він передбачає продовження мораторію на виселення користувачів цього виду житла.  Заборона триватиме до повного виконання Загальнодержавної цільової програми передачі гуртожитків у власність територіальних громад, завершення якої заплановане до 2022року.

До того часу, забороняється виселення мешканців гуртожитків, побудованих до 1 грудня 1991 року, та відчуження житла (окрім передачі в комунальну власність міських, селищних чи сільських рад відповідно до закону). Мораторій не розповсюджується на виселення мешканців за рішенням суду.

Республіканська партія «ТРИБУНАЛ» підтримує цей крок, адже гуртожитки – дуже зручний тимчасовий варіант для тих українців, які не маючи великих статків, мріють згодом придбати власне житло. Хоча, через нестабільну економіку країни та незахищений ринок праці, для більшості з них, гуртожиток назавжди лишається першим і єдиним домом.

Тому громадянам,  які зацікавлені в приватизації своїх домівок, після передачі гуртожитків у власність територіальних громад,  радимо звертатися до фахівців місцевої виконавчої влади, щоб пришвидшити та завершити процес приватизації своїх помешкань  в гуртожитках.