Вибухи на військових складах: Влада має приділяти посилену увагу питанням обороноздатності країни та безпеці громадян, – Семенко

На військових складах в Україні знову надзвичайна ситуація.  У цьому зв’язку начальник Генерального штабу Збройних сил України Віктор Муженко у Facebook написав наступне: “Перебуваю на місці надзвичайної події в районі населеного пункту Ічня, де стався вибух на технічній території 6-го арсеналу. Розгорнули штаб ліквідації, наявними силами та засобами проводяться відповідні обмежувальні заходи на всій території Чернігівської області та вздовж державного кордону”.

Вже відомо, що досудове розслідування проводить слідчий відділ Управління Служби Безпеки України в Чернігівській області, а процесуальне керівництво здійснює військова прокуратура Чернігівського гарнізону Центрального регіону України.

Республіканська партія «ТРИБУНАЛ» нагадує, що історія надзвичайних подій на складах Збройних сил України надто багата, і відбуваються вони з дивною регулярністю. Варто лише згадати:

2003 рік. Артемівськ (Бахмут) на Донеччині. Полум’я знищило 10 із 17 військових складів, вибухнуло майже 3 тис. тонн снарядів.

 

2004, 2005, 2006 та 2007 роки. Новобогданівка Запорізької області. У 2004 році, після наймасштабнішої пожежі, п’ятеро людей загинуло, 81 госпіталізовано, 22 сім’ї залишилися без домівок, вибухом пошкоджено 4 км газопроводу. Збитки становили 3 млрд 752 млн грн. У 2007-му – загинули двоє, один поранений.

 

2008 рік. Лозова на Харківщині. 27 серпня о 16.20 у військовій частині  загорівся склад 61-го арсеналу Південного оперативного командування сухопутних військ. В арсеналі площею 500 га зберігалося 95 тис. т снарядів. Наступного дня через пожежі вибухнула газорозподільна станція. Загасити пожежу вдалося через три дні, але вибухи боєприпасів тривали до 11 вересня.

 

2015 рік. Сватове Луганської області. Загорілися склади Міноборони з боєприпасами. В арсеналі, за даними Луганської обласної військово-цивільної адміністрації, було орієнтовно 3,5 тис. т боєприпасів різної модифікації. Через пожежу вони почали вибухати.

Снаряди розривалися в межах міста, загинуло троє військових і одна місцева жителька. За даними Міністерства інфраструктури, внаслідок НС були пошкоджені 59 багатоповерхових будинків, 581 приватний будинок і 21 об’єкт соціальної сфери.

 

2017 рік. Балаклія на Харківщині.  23 березня  почалися вибухи на арсеналі боєприпасів. Рятувальні служби провели евакуацію місцевих мешканців. Пожежу вдалося остаточно згасити до 26 березня.

 

Унаслідок вибухів постраждало п’ятеро осіб, загинуло дві жінки. У Балаклії 5 будинків було зруйновано, понад 300 – пошкоджено. Відновлювальні роботи фінансували з резервного фонду держбюджету, на що знадобилося 145 млн грн. Міністр оборони Степан Полторак повідомив, що пожежа знищила 70% боєприпасів.

 

2017 рік. Калинівка Вінницької області. На арсеналі ЗСУ увечері 26 вересня вибухають снаряди. Було закрито повітряний простір у зоні вибухів у радіусі 50 км. Називались різні причини, зокрема, Прем’єр-міністр В.Гройсман висловився про “зовнішню причину”.

 

А 9 жовтня 2018 року настала «черга» Ічні Чернігівської області…

 

Голова Республіканської партії «ТРИБУНАЛ» Олександр Семенко вважає, що в умовах особливого стану (воєнної агресії Росії на Донбасі), виконавча влада посилену увагу має приділяти питанням обороноздатності країни та забезпечення безпеки громадян. А що ж ми маємо? З початку російської агресії проти України вже четверта надзвичайна подія на складах озброєнь ЗСУ. Хто за це несе відповідальність? Де реакція найвищих посадовців? Недбалість військових чинів за нинішніх обставин є злочином. Республіканська партія «ТРИБУНАЛ» сподівається на об’єктивне розслідування правоохоронними структурами чергової надзвичайної події на військовому об’єкті, як і тих, що стались раніше. Ми вимагаємо притягнення до відповідальності не лише «стрілочників», а й тих посадовців, які б за своїм статусом давно мали вжити адекватних заходів для припинення перманентного знищення українських військових арсеналів.