Вибори у Латвії: в РП “Трибунал” не драматизують перемогу проросійської партії “Згода”

Проросійська соціал-демократична партія «Згода» перемогла на парламентських виборах у Латвії, отримавши 19,91% голосів. Такими є попередні результати парламентських виборів у Латвії, складені на основі підрахунку голосів на 1057 виборчих дільницях із 1078.

Тепер «Згода» може створити коаліцію з іншими партіями-популістами і забрати 55 місць в Сеймі. Як відомо, партію «Згода» підтримує російська меншина Латвії, яке становить майже четверту частину населення країни. Дана політична сила не виступає проти НАТО і ЄС, проте вимагає більш тісних зв’язків з Москвою. Раніше партія мала 24 місця в парламенті, проте не входила в урядову коаліцію.

Республіканська партія «ТРИБУНАЛ», сподівається, що підсумок  парламентських виборів у Латвії не матиме негативного  впливу на партнерські українсько-латвійські відносини. Тим більше, поки в латвійському парламенті не сформовано коаліції, перемога «Згоди» ще не означає, що саме вона визначатиме і формуватиме політику цієї балтійської країни. 

Звісно, високий показник підтримки проросійської політичної сили говорить про можливість налагодження більш тісних зв’язків між Росією та Латвією. Однак ми сподіваємося, що перемога «Згоди» не перекреслить всі попередні здобутки Латвії, зокрема, на шляху повноцінної євроінтеграції, модернізації економіки країни, тісної взаємодії з країнами-партнерами по НАТО.