Вшанування пам’яті Героїв Небесної Сотні

20 лютого політична партія “ТРИБУНАЛ” провела мирну акцію, присвячену вшануванню пам’яті Героїв Небесної Сотні.

Вшанування пам'яті Героїв Небесної Сотні

 

На Майдані Незалежності у цей день зібралися ти, кому небайдужа доля нашої країни.

Вшанування пам'яті Героїв Небесної Сотні

Вшанування пам'яті Героїв Небесної Сотні

 

 

Основною тезою мітингу стали такі слова: “Не Народ має служити владі, а влада – Народу! Ми повинні не просити владу виконувати свої обов’язки, а вимагати! Наше майбутнє, майбутнє наших дітей та онуків залежать від нас з вами! В цей скрутний для країни час вирішується доля кожного”.

В ході мітингу присутні ухвалили 

 

ВІДКРИТИЙ ЛИСТ

політичної партії «ТРИБУНАЛ» громадянському суспільству України

 

Я єсть народ, якого Правди сила

Ніким звойована ще не була.

Яка біда мене, яка чума косила! –

А сила знову розцвіла.

Павло Тичина

 

Ми, патріотично налаштована, свідома, невід’ємна частина громадянського суспільства, звертаємося до Народу та державних інституцій України з метою доведення своєї позиції на вимогу часу.

Єдиним джерелом влади в Україні є народ! (ст. 5 Конституції України)

Відповідно до Конституції України – влада в Україні належить народу України. Народ України здійснює свої повноваження влади безпосередньо через референдум, вибори, народну законодавчу ініціативу, тощо та через органи державної влади, органи місцевого самоврядування. Вищим органом народного представництва є Верховна Рада України. Але в дійсності це не так!

Насправді існує суттєве протиріччя в формі державного правління в країні. Україна юридично є парламентсько -президентською республікою, але реально і фактично в Україні існує президентське правління країною, з ухилом до президентсько – парламентської форми.

Іншими словами, Президент і його команда фактично узурпували владу в країні та всіляко перешкоджають приведенню законодавства у відповідність до норм Конституції України. Президент України Порошенко П.О. та його команда взяли «естафету» від Януковича, скористалися антинародними, антиконституційними законами та підзаконними актами часів Януковича на свою користь і всіляко блокують передачу реальної влади Верховній Раді України, тобто Народу України!

Народним депутатам України в існуючій формі державного правління відведена роль «хлопчиків для побиття».

Народ України в своїй більшості вважає, що народні депутати можуть все, але не хочуть!

Насправді це не так. Повноваження народних депутатів фактично зведені тільки до законодавчої ініціативи й «натискання кнопок», а при існуючій тотальній корупції – навіть ці повноваження здійснюються не завжди з їхньої волі. Народні депутати України позбавлені можливості контролю за діяльністю виконавчої влади, правоохоронних органів, адміністрації Президента України та державних адміністрацій на місцях. Причиною є прийняті ними ж діючі закони, що були пролобійовані олігархічними кланами.

Народ України вимагає від своїх обранців – народних депутатів – виконати свої конституційні обов’язки та зобов’язання перед виборцями: привести закони України у відповідність до Конституції України в частині передачі влади від Президента та його адміністрації Верховній Раді України! Тільки за умови виконання цієї вимоги влада може належати Народу України.

Сьогодні, щоб відстояти свої права та свободи на достойне життя, все більше наших співгромадян вимушено вдаються до радикальних дій. Ми вже стали свідками провокацій, сутичок із застосуванням фізичної сили та зброї, що ставлять під загрозу громадянський мир, життя українців та цілісність країни. Війна на сході держави, де гинуть кращі патріоти України, дає розуміння необхідності консолідації всіх верств суспільства не тільки для захисту від зовнішньої агресії, а також для подолання внутрішніх кричущих загроз в країні (масове зубожіння народу, непрофесіоналізм і безвідповідальність чиновників, тотальна корупція в органах влади тощо), які посилюють радикалізм населення.

На превеликий жаль, передумови виникнення нових радикальних дій існують, серед яких є й такі, що спровоковані самою ж владою.

Пройшло вже 3 роки як відбулася Революція Гідності. А чи гідно живе сьогодні український народ? Знецінення більш ніж у 3 рази національної валюти, підвищення в кілька разів тарифів на житлово-комунальні послуги, цін на продукти, на ліки, інші товари… Руйнація систем державного управління, судів, правоохоронних органів, банківської системи; процвітання корупції на всіх рівнях і напрямках; неспроможність, злочинні діяльність, бездіяльність та безвідповідальність чиновників; ігнорування прав, свобод та інтересів громадян, латентний геноцид українського народу. Невже за це боролись?!

Зазначене вище спонукає нас звернутися до українського Народу як єдиного джерела влади, політичних партій, громадських організацій, представників усіх гілок влади та гаранта Конституції України.

Протягом багатьох століть найвищими цінностями були й залишаються захист державою життя людини, її добробуту, забезпечення громадянського миру й територіальної цілісності країни.

Тому головне завдання сьогодення —виявити силу духу, налаштувати себе й своїх близьких на активну участь у формуванні якісно нового демократичного, справедливого, громадянського суспільства.

Керівний склад усіх гілок влади в Україні та гарант Конституції повинні нарешті усвідомити той факт, що рівень терпіння більшої частини українського народу досяг критичної межі, а подальше нехтування проблемами, які накопичилися, призведуть до непередбачуваних наслідків. Зрозуміти, що Україна може зникнути як самостійна держава, якщо сьогодні ми не відпрацюємо конституційний, патріотичний «Порядок Дій».

Враховуючи викладене, ВИМАГАЄМО:

Від Верховної Ради України

Усвідомити, що Україна – це парламентсько-президентська республіка, а не президентсько-парламентська!

Тому, відповідальність за те, що відбувається сьогодні в Україні, покладено, насамперед, на Верховну Раду України та персонально на кожного народного депутата України.

Народним депутатам засвоїти положення Конституції України, статтею 5 якої визначено, що носієм суверенітету і єдиним джерелом влади є народ, та не забувати, що саме цей народ уповноважив кожного з них представляти інтереси НАРОДУ у вищому законодавчому органі влади в Україні, яким є Верховна Рада України.

Народним депутатам України припинити уникати відповідальності перед своїми виборцями за власну бездіяльність та припинити «ховатися» за обставинами, ними ж надуманими, а проявити політичну волю дійсних народних обранців задля вирішення проблемних питань українського народу та країни в цілому.

Виходячи з принципу верховенства права та будучи представником законодавчої гілки влади, кожен народний депутат України повинен усвідомити своє право вимагати (без будь-яких додаткових повноважень) виконання законів та всіх, без винятку, рішень Верховної Ради України.

Внести зміни до закону «Про вибори народних депутатів України та про місцеві вибори» в частині посилення відповідальності депутатів всіх рівнів перед виборцями та порядку відкликання народних обранців.

Народним депутатам України вжити негайних заходів для приведення законодавства України у відповідність до вимог Конституції в частині не формальної, а реальної відповідальності державних органів та їх посадових осіб, їх підзвітності Верховній Раді України, яка повинна здійснювати функції парламентського контролю.

Народним депутатам терміново вжити заходів для приведення повноважень народних депутатів України та Верховної Ради України у відповідність до повноважень передбачених парламентсько-президентською формою правління (а не навпаки, президентсько-парламентської, як того хоче Президент, його оточення та представники у Верховній Раді, в інших гілках влади).

Народним депутатам шляхом розробки відповідного законодавства негайно вжити заходів для припинення злочинної практики з боку органів виконавчої та судової влади, прокуратури, Адміністрації Президента України щодо вільного (вигідного для відповідного органу) тлумачення законодавства України, зокрема шляхом видачі відомчих підзаконних актів, які викривляють суть закону або ґрунтуються на застарілій судовій практиці, яка не враховує зміни у законодавстві. У зв’язку з цим утворюються правові колізії та створюється можливість застосування того відомчого положення, яке вигідно в даний час органу державної влади.

Розробити та впровадити процедуру обов’язкового узгодження відомчих нормативних актів, які є обов’язковими для застосування, не тільки з Міністерством юстиції, а й з Верховною Радою України шляхом голосування в залі з попередньою перевіркою таких актів на відповідність всім вимогам закону. В іншому випадку всі відомчі роз’яснення матимуть загальноінформаційний характер без права посилатися на них при прийнятті рішення у конкретній справі.

Народним депутатам України негайно розробити та ухвалити закон про відповідальність посадових осіб Адміністрації Президента України, всіх органів державної влади, місцевого самоврядування, суддів за вільне тлумачення закону, умисне викривлення його положень, формалізм у його застосуванні, у якому також передбачити відповідальність за надання формальних відповідей («відписок») на депутатські запити та звернення, а також на звернення громадян і не вирішення питання по суті.

Створити слідчу комісію та оприлюднити результати розслідувань щодо дій (бездіяльності) вищих посадовців держави, Збройних сил України, правоохоронних органів, що призвели до втрати Україною у 2014 р. контролю над Автономною Республікою Крим та м. Севастополь, а також частин територій Донецької та Луганської областей.

Створити тимчасову слідчу комісію з метою встановлення і притягнення до кримінальної відповідальності винних у злочинній халатності, вчиненій при підготовці та підписанні Будапештського меморандуму 1994 року, за яким Україна позбулася ядерної зброї, що призвело до повної відсутності у вказаному документі обов’язку та механізму забезпечення військового захисту України від зовнішньої агресії країнами-учасницями Будапештської угоди.

Законодавчо врегулювати механізм імпічменту Президенту України.

Негайно розробити заходи по припиненню військового конфлікту на сході країни.

Внести зміни до Закону України «Про очищення влади» щодо безпідставного та незаконного звільнення досвідчених співробітників органів державної влади та органів місцевого самоврядування.

З метою забезпечення доступу до правосуддя зменшити ставки судового збору, що надасть громадянам можливість звернутися до суду за захистом.

Врегулювати на законодавчому рівні питання посилення громадського контролю за виконанням приватизаційних зобов’язань власниками приватизованих із державної форми власності підприємств.

Ввести мораторій терміном не менше ніж 5 років на внесення змін до Закону України «Про перелік об’єктів права державної власності, що не підлягають приватизації».

Прийняти законопроект щодо захисту прав власності, гарантованих ст. 41 Конституції України, у банківській сфері не тільки для фізичних, а й для юридичних осіб.

Негайно прийняти зміни до відповідних законів України щодо скасування оподаткування пенсій.

Прийняти законопроекти щодо заборони призначення на керівні посади в управлінсько-владних структурах іноземців, які отримали громадянство України менш як за 5 років; передбачити кримінальну відповідальність посадових осіб за порушення вказаних норм.

З метою подолання корупції запровадити в усіх галузевих, законодавчих, виконавчих та судових органах, в Адміністрації Президента України автоматизовану систему управління, що унеможливить корупційні прояви в державних структурах та скоротить чиновницький апарат в державних інституціях більш як на 50% на прикладах передових держав світу (пропозиції вже було надіслано до ВРУ).

 

Від Президента України

Засвоїти, що ДЖЕРЕЛОМ ВЛАДИ В УКРАЇНІ Є НАРОД, і те, що Україна — це парламентсько-президентська республіка, а не президентсько-парламентська.

Виходячи з того, що Україна — парламентсько-президентська республіка, негайно ініціювати приведення законодавства України у відповідність до форми державного правління.

Припинити як гаранту Конституції латентний геноцид українського народу.

Дати доручення Раді національної безпеки та оборони України, відповідним структурам розробити й оприлюднити «Першочерговий план заходів з подолання суспільно-політичної та соціально-економічної кризи в Україні».

Дати відповідні доручення Генеральній прокуратурі України та притягнути до кримінальної відповідальності винних у розстрілі Майдану Гідності у 2014 році. Надати оцінку діям та бездіяльності співробітників Генеральної прокуратури України, Міністерства внутрішніх справ, Служби безпеки України, які не виконали необхідних оперативно-розшукових та слідчих заходів щодо належного документування та розкриття зазначених злочинів. Оприлюднити результати службових розслідувань щодо вказаних осіб.

Президенту України терміново ініціювати розробку та прийняття закону, який виключить довільне трактування законів України державними службовцями різних гілок державної влади, в тому числі судами, правоохоронними органами, Адміністрацією Президента України, а також дозволить притягнути до відповідальності, зокрема кримінальної, державних службовців, які умисно викривляють норми закону, вибірково та формально застосовують його при виконанні своїх повноважень.

Президенту України вжити заходів, зокрема шляхом ініціювання розробки відповідного законодавства, з метою негайного припинення та недопущення в подальшому підміни повноважень органів законодавчої та виконавчої влади, прокуратури і судів, органами і окремими представниками Адміністрації Президента України та окремими «довіреними» особами.

Більш ніж на половину скоротити апарат Адміністрації Президента України та заборонити її співробітникам втручатися в діяльність всіх гілок влади.

Надати доручення правоохоронним органам України притягнути до відповідальності керівників Міністерства аграрної політики та продовольства України різних складів уряду, державних органів та органів місцевого самоврядування за злочинне невиконання Закону України «Про пріоритетність соціального розвитку села та агропромислового комплексу в народному господарстві», що призвело до крайнього зубожіння сільського населення країни та вимирання села.

Зобов’язати Національне антикорупційне бюро України та Національне бюро з питань запобігання корупції припинити практику декларативної боротьби з корупцією та вжити дієвих заходів щодо очищення управлінсько-владних структур від цього ганебного явища, починаючи «зверху».

Зобов’язати Національний банк України, Фонд гарантування вкладів фізичних осіб, із залученням правоохоронних органів, повернути незаконно вкрадені кошти банками у фізичних та юридичних осіб.

Вжити вичерпних заходів для повернення в Україну вкрадених і вивезених за кордон коштів.

Доручити контролюючим та правоохоронним органам перевірити законність, обґрунтованість підвищення тарифів на житлово-комунальні послуги для населення України.

Як головнокомандувача та гаранта Конституції зобов’язати Пенсійний фонд України негайно здійснити перерахунок військових пенсій у відповідності до ст. 17, 22, 24 Конституції України та ч. 4 ст. 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» ( в редакції станом до 01.01.2017).

 

У решті решт, ми ВИМАГАЄМО відновити конституційні права та свободи українського НАРОДУ.

Якщо викладені вимоги будуть проігноровані, політична партія «ТРИБУНАЛ» визнає діючу владу антинародною та буде діяти з метою її легітимної заміни.

Не Народ має служити владі, а влада – Народу! Ми повинні не просити владу виконувати свої обов’язки, а вимагати! Наше майбутнє, майбутнє наших дітей та онуків залежать від нас з вами! В цей скрутний для країни час вирішується доля кожного.

 

Політична партія «ТРИБУНАЛ» відкрита до спільних дій з усіма, хто поділяє таку позицію.

 

ДЖЕРЕЛОМ ВЛАДИ Є НАРОД!

СЛАВА УКРАЇНІ!!!

Наверх