Все більше українців планують мігрувати в Європу з метою отримання вищих прибутків.

На підставі даних Світового банку та фінансових переказів до України, зараз кількість українських трудових мігрантів може наближатися до 6 мільйонів осіб.  Натомість у Міністерстві соцполітики у грудні минулого року повідомили, що на постійній основі за кордоном працюють лише 3,2 млн українців. Але аналіз статистики фінансових переказів в Україну з-за кордону за 2018 рік свідчить про зростання на 35%, що дає всі підстави ставитись з більшою довірою до інформації про українських трудових мігрантів, яку оприлюднили фахівці Світового банку.

При цьому наша влада не повинна тішити себе ілюзіями, що заробітчан за кордоном цікавить лише вища зарплата. Мовляв, попрацюють трохи, та й повернуться.

Як свідчать дані спеціальних опитувань, проведених серед українських заробітчан у Польщі, задоволені своєю теперішньою роботою 75%  працівників з України і вони прагнуть надалі залишитися з родинами в цій країні. Крім того, згідно з дослідженнями, кожен четвертий громадянин України, який працює нині в Польщі для отримання можливості ще більших заробітків, планує переїзд до Німеччини та Чехії.

У цій групі переважну більшість складають чоловіки (68%), люди з вищою освітою (44%), які щомісяця отримують чистий дохід в розмірі 2000-3000 злотих (68%) і ті, хто живе в Польщі до шести місяців (32%).

«Основною причиною міграції, – зазначає голова Партії «ТРИБУНАЛ» Олександр Семенко, –  є бажання отримати вищу заробітну плату, працювати в країні з більш високим рівнем життя і влаштовуватися на роботу відповідно до їхньої компетенції. Найкращі фахівці з України, що не знаходять собі достойного місця на батьківщині – спеціалісти промислового виробництва, логістики, будівництва та IT-індустрії. Я передбачав такий стан речей і в кожній своїй промові, кожному виступі, про це наголошував. Тепер, як бачимо, він став реальністю: люди тікають з країни, де їх оточують злидні, приниження та безперспективність. Тому, ми як політична сила, будемо ставити питання про створення нових робочих місць з високою оплатою праці, забезпечення приходу в країну потужних інвесторів, на законодавчому рівні закріплення погодинної мінімальної оплати праці на рівні країн східної Європи. »