Водні ресурси Карапишів під владою місцевих «царьків»?

Спеціально для політичної партії «ТРИБУНАЛ» журналіст всеукраїнської газети «Закон і Контроль» О. Красовицький за сприяння радника з правових питань Голови Партії О.Бованенка

Наприкінці квітня 2018 року я разом з відпочиваючими стали свідками перекриття проїзду до річки Росава, яка знаходиться між селами Карапиші й Пустовіти Миронівського району Київської області. Під час відпочинку до нас підійшла група людей на чолі з мешканцем с.Карапиші, який є депутатом Карапишівської сільської ради та свого часу відбував покарання за вчинення хуліганських дій. Вони почали вимагати грошові кошти в розмірі 500 грн. за відпочинок на березі річки. Ми відмовились сплачувати цю суму, у зв’язку з чим розпочалася суперечка, під час якої нам погрожували фізичною розправою. В компанії осіб, які безпідставно вимагали гроші, був й колишній заступник начальника Миронівського районного відділу міліції. Зі слів учасників сутички стало відомо, що дані особи створили нібито громадську організацію, за перебування в якій (сплачуючи внески) дозволяється підходити до річки.

Наші посилання на вимоги чинного законодавства щодо порушення наших прав їх абсолютно не хвилювали.

В подальшому до правопорушників підійшли кілька невідомих осіб та разом з ними скоїли напад на нас, в результаті якого нам було нанесено тілесні ушкодження та пошкоджено майно (окуляри, авто, одяг та інше).

Ми змушені були викликати патрульну поліцію. Коли прибули працівники поліції, правопорушники продовжували грубо порушувати громадський порядок, погрожували нам фізичною розправою, не зважаючи на їхню присутність.

Подібними діями зазначені шахраї порушили ст.13 Конституції України, в якій вказано, що «Земля, її надра, атмосферне повітря, водні та інші природні ресурси, які знаходяться в межах території України, природні ресурси її континентального шельфу, виключної (морської) економічної зони є об’єктами права власності Українського народу. Від імені Українського народу права власника здійснюють органи державної влади та органи місцевого самоврядування в межах, визначених цією Конституцією. Кожний громадянин має право користуватися природними об’єктами права власності народу відповідно до закону». Також порушено ст. 47 Водного кодексу України, де зазначено, що «Загальне водокористування здійснюється громадянами для задоволення їх потреб (купання, плавання на човнах, любительське і спортивне рибальство, водопій тварин, забір води з водних об’єктів без застосування споруд або технічних пристроїв та з криниць) безкоштовно, без закріплення водних об’єктів за окремими особами та без надання відповідних дозволів» та ст. 51, де вказано, що «У межах населених пунктів забороняється обмеження будь-яких видів загального водокористування, крім випадків, визначених законом. Заборона загального водокористування водними об’єктами, наданими в користування на умовах оренди, та їх нецільове використання є підставою для розірвання договору оренди».

Наразі працівники Миронівського відділу поліції внесли заяву про злочин до ЄРДР за ознаками кримінального правопорушення, передбачених ст. 125 КК України, 129 КК України, ст. 171 КК України, ст. 296 КК України та інших.

На сьогодні поліцією було проведено допит лише двох учасників злочину. Слідство триває дуже повільно. Потерпілим та решті карапишівської громади взявся допомогти депутат Верховної Ради України Г.Кривошея, подавши відповідні запити від свого імені. Тепер злочинцям від правосуддя так просто не втекти. Тим паче, що потерпілими відзняте відео, зафіксоване (документально та на фото) псування майна, оформлено медичні довідки про побиття.

Партією контролюється хід даної справи в Карапишах та докладаються всі необхідні зусилля щодо здійснення правосуддя над громадянами що дозволили собі йти у розріз закону та привласнити водний ресурс загального користування.