Вітаємо українців з народним святом – Днем вишиванки!

Нехай наші душі завжди гріє вишита мамою сорочка…

«Бережи українське — носи вишиванку!» Ліна Костенко

Так вже історично склалося, що український народ не тільки співучий, працьовитий та майстерний, але й з поміж інших вирізняється ще однією ознакою – вишиваною! Вишиті символи на білім полотні чоловічих та жіночих сорочок з давніх-давен служили оберегами та обрядовими атрибутами. За вишиванкою ми можемо «розпізнати» один одного і навіть «прочитати» дещо з біографії. Техніка вишивки та кольори кожного регіону України мають свої особливості, тому, побачивши певні вишиті символи, можна зрозуміти, хто перед тобою: харків’янин чи луганець. Так само й з рештою візерунків: одні розповідають про пам’ять роду, міць та силу (вишиті маки, дубове листя, зірочки на рукавах), а інші віщують багатство і кохання (павичі, виноград, хміль, троянда, соловей). По сорочці можна «прочитати», чи її володар єдина дитина в сім’ї, чи вдівець він (вдова), чи був на війні. Що дороге його серцю та як складається доля. Особливим оберегом була мамина вишивка, яка передавалась у спадок з покоління в покоління, як дорогоцінний скарб.

Вишиваний рушник, пояс чи сорочка завжди були неодмінними елементами нашого національного буття, нашої ідентичності та нашого багатства. Хвилю моди на вишивані сорочки ми відчули після Революції Гідності, коли їх почали носити всі: і літні люди, і студенти,  і домогосподарки, і депутати. Після запит на українську вишивку дійшов і до світових подіумів, де став коштовною прикрасою, бо вишиванка – це красивий мистецький витвір, кропітка ручна робота.

День вишиванки – поки ще не офіційне народне свято, покликане сприяти єдності та культурному відродженню українського народу. Воно відзначається в третій четвер травня, і цього року – це 17-те число.

Колектив політичної партії «ТРИБУНАЛ» щиро вітає всіх земляків-побратимів з Днем вишиванки! Нехай наші душі завжди гріє вишита мамою сорочка, а шлях України до кращого майбутнього встеляється барвистим рушником з 24-ма видами орнаментів.