В Україні й досі субсидію отримують власники «майбахів» та вілл на Канарах

На шляху впровадження системи монетизації субсидій в Україні, що стартувала 4 березня, українська влада зіштовхнулась з численними труднощами.

Провести в Україні якісну монетизацію субсидій у готівковій формі заважає аномальна кількість субсидіантів, а також надмірно високі борги населення за сплату комунальних послуг. Останні, ймовірніше за все, зростатимуть і надалі, а через низькі доходи українці будуть витрачати цільові гроші у власних потребах.

«Сьогодні в Україні субсидію і досі отримують громадяни, які насправді живуть в елітних будинках, їздять на дорогих авто і регулярно відпочивають за кордоном, – зазначає лідер партії «ТРИБУНАЛ» Олександр Семенко. Щоб монетизація субсидій дійсно запрацювала, потрібно створити ринок комунальних послуг та прописати механізм ефективного тарифоутворення. Для цього, насамперед, необхідно встановити економічно обґрунтовану ціну на базовий ресурс для інших тарифів – природний газ. Тільки тоді кількість субсидіантів буде реально скоротити до 10-15%.” Констатує Олександр Семенко.

Президія партії «ТРИБУНАЛ» пропонує Урядові України скористатись ефективним досвідом Естонії, де діє автоматизована система нарахування виплат по безробіттю. Вона працює таким чином, що подана заявка «на виході» включає інформацію про земельні ділянки, квартири, автомобілі та банківські вклади заявника. При запуску такої ж системи в Україні фіктивних субсидіантів стане менше, а розмір допомоги може зрости.