Українці платять за газ значно більше, ніж його споживають! Чи законно це?

У соцмережах почастішали скарги на те, що українці отримують платіжки за газопостачання із сумами, що не відповідають показникам лічильника. За словами споживачів, дрібним шрифтом у квитанції вказані різні коефіцієнти.

Міністр соціальної політики Андрій Рева заявив, що постачальники газу необґрунтовано донараховують споживачам газу зайві кубометри. Це, за його словами, може призвести до втрати постачальниками ліцензій.

«Газозбутові підприємства нараховують людям, у помешканні яких не встановлені лічильники газу, суми які вважають за потрібні. Тобто, у платіжках, які вони виставляють, значаться віртуальні суми за попередні 30 місяців», – каже міністр. Тим же, хто має прилади обліку, в платіжках вказують певні коефіцієнти для збільшення суми нарахувань. Таким чином, сума сплати все одно вийде вищою, ніж спожито домогосподарством.

«Постачальники донараховують суми не по лічильнику, а за певним коефіцієнтом. Це називається «приведенням об’ємів природного газу до стандартних умов для здійснення комерційних розрахунків». Умовно кажучи, людина спожила 100 кубічних метрів газу за лічильником, а їй виставляється рахунок за 130, з мотивацією приведення розмірів використаного природного газу до стандартних умов. Це абсолютно незаконно», – резюмує Голова Партії «ТРИБУНАЛ» Олександр Семенко.

Нагадаємо, суд скасував рішення Уряду про норми споживання газу для домогосподарств без лічильників, відтак, суми в платіжках виросли утричі. Проте Уряд знову ухвалив рішення про зменшення норм споживання.

Президія Центральної Ради «ТРИБУНАЛ» обурюється ситуацією що відбувається нині в сфері оплати послуг газопостачання у країні! Як можна одночасно нав’язувати українцям свідомо завищену плату за газ та надавати субсидії по сплаті за нього?! Крім того, не забуваймо, що споконвік в Україні існують свої, рідні запаси газу. Це питання рідко підіймається у ЗМІ та в основному закривається відмовками про нехватку інвестицій. Можна припустити, що тому, хто володіє газовими родовищами тепер, не вигідно продавати газ для населення, хоч і український, за нижчою ціною, ніж імпортований. Існує велика ймовірність, що ми можемо сплачувати за здобутий в Україні газ, навіть в тричі дорожче, ніж за ввезений і нас нахабно «доять»? «Доять» так, що до такого не здогадувався жоден владоможець  ні в які часи! Якщо це так, то  це найбільша афера яку знала історія.

Зважаючи на ситуацію, що склалася, ми переконані у важливості розвитку енергозбереження. Завдяки цьому, в українців буде можливість зекономити на комунальних платежах. Зокрема, ми просимо Уряд України вжити невідкладних заходів по законному врегулюванню ціноутворення за спожитий населенням газ та сприяти поширенню впровадження системи «енергоощадних квартир».

Завдяки спеціальному комутаційному модулю, яким оснащена кожна квартира «енергоощадного» будинку, у споживачів буде змога зводити дані в єдину систему комунікації та контролювати показники лічильників від різних систем свого помешкання. Цей модуль також працюватиме на автоматизацію збору та передачі показників лічильників у комунальні служби або ОСББ та подальше формування рахунків згідно з тарифами. Але найважливішим є те, що кожен власник квартири зможе бачити, скільки він реально споживає. По-перше це дисциплінує людей, по-друге – не дозволяє переплачувати за сусідів.

Ми також переконані у необхідності відстоювання споживачами своїх прав у судах.