Українці бояться виходити на лікарняні, щоб не втратити роботу.

Більшості з нас відомі історії, коли людина вирішує перенести хворобу «на ногах», через імовірність звільнення. В результаті, медики виявляють захворювання на тих стадіях, коли вони вже не піддаються лікуванню. Однак, через загрозу власному життю та можливість інфікувати оточуючих, працівники брати лікарняний не тільки мають право, але й мусять!

Не варто їм боятися і втрат у зарплаті за лікарняні. За українським законодавством, сума виплат у разі хвороби залежить від трудового стажу. Якщо він становить три-п’ять років, працівник гарантовано отримає 60% середньоденної зарплати. Стаж від п’яти до восьми років – уже 70% відсотків. А якщо стаж більше восьми років – маєте право на всі 100% середньоденного окладу.

«Ці гарантії поширюються на людей, які працюють за трудовим договором. – Зазначає голова партії «ТРИБУНАЛ» Олександр Семенко. Звичайно, люди, які не оформлені легально, не можуть сподіватися на будь-які гарантії, тому все, на що їм залишається сподіватися, – це зателефонувати керівнику і запитати дозволу попрацювати вдома (якщо це можливо). Отже, будьте здоровими, шановні співвітчизники та дбайте про себе!»