Українські заробітчани мають платити вітчизняним чиновникам за допомогу, якої не просили?

Для  розв’язання проблем українських трудових мігрантів  (всередині та за межами країни) Верховна Рада України поставила на меті створити  новий орган виконавчої влади і підпорядкувати його Мінсоцполітики.

З цього приводу депутатами було винесено на розгляд відповідний законопроект (№10153).

Крім того, що нове відомство буде прописувати правила для посередників, які займатимуться закордонним працевлаштуванням, а також допомагати заробітчанам, воно має створити реєстр трудових мігрантів, видати їм спеціальні посвідчення «Картка українського мігранта», а також заснувати Фонд благополуччя.

Згаданий Фонд, в свою чергу, за задумом парламентаріїв, фінансуватиме всі програми для заробітчан. Наприклад, організовуватиме для них цілодобову міжнародну службу підтримки, проводитиме просвітницькі та розважальні заходи за кордоном, виплачуватиме допомогу в певних випадках і допомагатиме з працевлаштуванням. Зокрема, шляхом створення бази вакансій, трудових посередників тощо.

Ось тільки фінансуватися цей фонд буде за рахунок самих заробітчан. Законопроект прямо вказує, що з дежбюджету до нього не надійде жодної копійки. А кошти стануть збиратися за рахунок щорічних членських внесків самих мігрантів (в обмін на видану їм картку і страховку), а також інших «законних джерел». Скільки саме будуть брати з заробітчан – законопроект не вказує. Розмір внеску має встановити регулятор.

 «Коментуючи останні новини, диву даєшся, скільки ще засобів здатні винайти представники законодавчої влади для задоволення власних прагнень наживи? – зазначає голова партії «ТРИБУНАЛ» Олександр Семенко. Як ми всі розуміємо, насправді, ні про яку турботу про заробітчан не йдеться. Просто, певний гурт депутатів-нахлібників: О.Білозір, О.Співаковський, П.Кишкар, М.Саврасов, Р.Князевич, І.Констанкевич, Є.Рибчинський шукають способи, як ще збагатити себе та своє оточення. Де це видно, щоб центральний орган виконавчої влади фінансувався з позабюджетного фонду, де зарплати чиновників будуть встановлюватись за принципом «зі стелі», крім того, цей орган ще й ліцензії видаватиме фірмам-посередникам, що влаштовують мігрантів на роботу за кордоном, а це ще одна потенційна корупційна годівничка для чиновництва. Хочеться запитати у депутатів-авторів законопроекту: а де тут інтереси наших трудівників, які вимушені шукати заробіток за кордоном? Ганьба вам, «шановні» народні депутати!