Україна вмирає без розвитку науки.

Нас українців, насамперед, та наших друзів і прихильників за кордоном постійно хвилюють питання:

  • Чому унікальна країна світу десятиліттями не може дати раду своїм проблемам?
  • З яких причин люди повинні «затягувати паски» і чекати ймовірних перемог Уряду?
  • Чому це чекання не пов’язане з інтенсивною творчою працею народу?
  • Чому талановиті люди і особливо молодь хочуть виїхати зі своєї Батьківщини?..

Центральна Рада Республіканської партії «ТРИБУНАЛ» завжди наголошує, що подібних питань стає все більше й більше. Але й в такій безвиході є майже оптимальна стратегія дій:

1. Успіх економіки, соціального устрою та зростання добробуту населення України може мати місце тільки на основі освоєння наукових і науковоінноваційних досягнень українських та іноземних вчених,  переймання досвіду передових практиків.

На жаль, уже багато років наша влада майже не чує і часом не хоче спілкуватися зі справжніми науковцями, які займаються фундаментальними та прикладними науками у різних наукових сферах: економіки, технології, медицини, педагогіки, соціальнополітичній та інших. В останні роки навіть на звітні річні збори НАН України ніхто з міністрів уже не ходить. Але це вже є не тільки зневага до науки, ту є щось більше, що необхідно змінити негайно(видалити).

2. Прийшовши до влади, політики намагаються вчитися керувати, а скористатися знаннями, що відомі нашій історії, історії передових країн світу вони не можуть, як і не чують, коли хтось намагається дати пораду чи запропонувати розроблену ідею.

Наприклад: соціальна знахідка полтавчан ще 1862 року щодо саморозвитку через створення кредитних товариств. Це була практична Народна Економічна ініціатива. Всього за 2 роки була створена державна інфраструктура їх підтримки. Всього за 2 роки економіка почала зростати на 300% щороку. А настирливі пропозиції багатіїв «йти в Європу» були відхилені. Європу необхідно робити тут, в Україні.

3.  Тільки наука, передовий практичний досвід, високе гуманітарне  виховання та освіченість населення здатні забезпечити зростання економіки, зайнятість населення, і, як результат — матеріальний та соціальний достаток! Тим часом видатки з Держбюджету України на розвиток  і утримання нашої науки у 2017 р. виявилися в 3-6 разів менше, ніж у країнах Євросоюзу чи США, Японії, Південній Кореї тощо. То чи можемо ми зараз звинувачувати Науку у незадовільному стані нашої економіки? Думаю, ні!  Без поважливого ставлення Влади до Науки, Україна може навічно стати країною 3-го світу і торгувати лише сировиною, та й то до пори до часу!

Науковці, які є членами та прихильниками Республіканської партії «ТРИБУНАЛ», постійно працюють над покращенням Програми Партії, включаючи розділи соціальнополітичного та наукового розвитку, економічного зростання нашої Держави, спираючись на приклади передових наукових досягнень. У нас є що запропонувати народу України для успішного економічного та соціального розвитку. Зараз ми просимо відповідні урядові структури зробити все можливе, щоб у проекті Держбюджету України 2019 року на потреби науки України було передбачено не менше 3% загального ВВП України. Впевнений, що це сприятиме досягненню високих результатів у вітчизняній науці.

Зрозуміло, що ми знаходимось в нових реаліях, і це нами враховано, про що завжди наголошують в своїх промовах Президент НАН України Б.Є.Патон та керівники Національних галузевих Академій Наук (академіки Я.М.Гадзало, В.І.Цимбалюк, В.Г.Кремень) та інші видатні вчені Академій Наук  і Університетів України.

А реалії – страшні. Нинішнє безглузде протистояння у владі, відсутність конструктивної опозиції, активізація криміналітету, відцентрові регіональні рухи і т.д. можуть призвести до деградації нашої  країни, що обумовлено:

  • Руйнуванням внутрішньої та міжнародної ринкової інфраструктури, яка є основою забезпечення добробуту народу;
  • Фрагментарністю та примітивністю стратегій економічного і соціального розвитку регіонів України;
  • Деградацією просвітницької діяльності та філософських наук, які не можуть дати еліті й народу розуміння Єдності Світу і необхідності створення нового середовища наукоємного життя;
  • Девальвацію інженерної та технологічної освіти – основи для створення середовища життя;
  • Майже повною відсутністю поєднання науки з практикою;
  • Ігноруванням міжнародних нормативів Сталого економічного і соціального розвитку Природи і Суспільства тощо.

          На цьому тлі ніякі обіцянки політиків та їхній «базарний» бізнес не зможуть змінити стан, коли знищуються цілі регіони, натомість «пухнуть» мегаполіси, а землі виснажуються монокультурами, що йдуть за безцінь на експорт.

         Соціальна історія нашого народу рекомендує головне — відродження самокооперованого, енергонезалежного та природоохоронного господарювання, гуманістичного виховання, щоб на українських просторах створити процвітаючу Державу зі щасливим народом.

Це і стане основою об’єднуючої Народної, Правової, Економічної та Природоохоронної ідей розвитку нашої Держави.

         Республіканська партія «ТРИБУНАЛ» презентуватиме більш конкретне бачення проблем та механізмів їх розв’язання за допомогою вітчизняних методів і технологій.Голова Республіканської партії «ТРИБУНАЛ» Олександр Семенко