Україна найбідніша у Європі?

Днями Міжнародний валютний фонд опублікував осінній прогноз “Перспективи розвитку світової економіки”. Згідно з оновленими даними, Україна є найбіднішою країною Європи. У новому звіті МВФ за показником ВВП на душу населення нас обійшла Молдова. Причиною “зниження” рейтингу України став перерахунок економічних показників Молдови за новою методикою. У підсумку в Молдові показник ВВП на душу населення збільшився до 2694,47 дол., а в Україні майже не змінився і склав 2656,01 дол.

Кілька відомих економістів не погодилися з таким вимзначенням і зауважили, що ВВП на душу населення слід рахувати не за валютним курсом, а за рівнем відносних цін і паритетів купівельної спроможності валют. Мовляв, у такому разі, Україна буде попереду Молдови. Не додало оптимізму і зіставлення рівнів середньої зарплатні у двох країнах. Тож за цим показником Україна також опинилася на останньому місці в Європі. Адже середня офіційна зарплата в Молдові на кінець червня становила 375,82 дол., а в Україні – 325,53 долара.

Республіканська партія «ТРИБУНАЛ» вважає непринциповою дискусію щодо того, яка країна в Європі має «пальму першості» за бідністю – Україна чи Молдова. Як зауважив голова РП «ТРИБУНАЛ» Олександр Семенко, влада повинна мати чітке розуміння, чому ми опинились в такій ситуації, що пропонує Уряд України для прискореного економічного зростання, створення нових робочих місць і суттєвого підвищення оплати праці для припинення масового виїзду українців у пошуку роботи за кордон. РП «ТРИБУНАЛ» відкрита до дискусії з цих питань, має пропозиції щодо поліпшення інвестиційного клімату та залучення інвестицій в Україну. Ми готові до співпраці з політичними силами та громадськими об’єднаннями, які стоять на позиціях прискореного економічного розвитку України.