Україна може збільшити товарообіг з Китаєм до $20 млрд на рік

Україна запропонувала Китаю розпочати спільні консультації щодо передумов створення зони вільної торгівлі Україна-Китай. Таку пропозицію озвучив 8 листопада цього року у рамках робочого візиту до Пекіна Перший віце-прем’єр-міністр України – міністр економічного розвитку і торгівлі Степан Кубів під час зустрічі з Віце-прем’єром Держради Китаю Лю Хе.

 

«Співпраця з Китаєм є незмінним та стратегічним пріоритетом зовнішньоекономічної політики України. За 8 місяців 2018 року товарообіг між Україною та Китаєм склав майже $6 млрд і зріс на 21%. Але цей обсяг торгівлі не відповідає наявному потенціалу. У найближчі 5 років можемо збільшити товарообіг до $20 млрд на рік. Тож нам слід активізувати роботу за усіма напрямками, які маємо та опрацювати нові інструменти», – зазначив Степан Кубів у своєму виступі.

 

Кубів зауважив, що після тривалої перерви у роботі міжурядової комісії зі співробітництва Україна-Китай вдалося відновити її діяльність. Це дало суттєвий позитивний поштовх для активізації співпраці між країнами та нарощування обсягів торгівлі та кооперації між підприємствами Китаю та України.

 

Степан Кубів також додав, що для більш глибокого розвитку співпраці і торговельно-економічної взаємодії Україна-Китай слід розпочати роботу над ширшими можливостями для торгівлі між країнами.

 

Республіканська партія «ТРИБУНАЛ» в цілому схвалює активність урядовців до розширення торгово-економічної співпраці з різними країнами світу. Проте, створення зони вільної торгівлі з таким потужним товаровиробником як Китай, на наш погляд, потребує виважених економічних розрахунків, адже прискорене підписання подібного документа може обернутись для України збільшенням негативного сальдо у двосторонній торгівлі між країнами та демпінгове завоювання українського ринку китайськими товарами, що може створити перешкоди для розвитку різних галузей вітчизняного товаровиробництва.