У Верховному Суді прокоментували створення Антикорупційного суду та судову реформу

Суддя Верховного Суду України Олександр Волков заявив про необхідність дотримання фактичної презумпції невинуватості та наполіг на рівності перед законом усіх громадян.

«У нас ще не запрацювала загальна система квазі-прецеденту – однакове застосування закону на усій території для усіх випадків», – вважає суддя, вказавши на те, що у судочинстві важливими є саме процедури розгляду справ, тож вироки не повинні даватись у ЗМІ та соцмережах.

За словами Волкова, успіх системи правосуддя залежить не лише від виділених державою коштів, а і від дотримання однакових правил для усіх, незалежно від статусу та майнового стану. Втім, судова система України є досить консервативною, тож швидких зрушень чекати не варто, і хоч у Конституції закріплено світові стандарти правосуддя, держава тільки почала наближатись до їх фактичної реалізації.

Суддя також не виключає можливості створення Антикорупційного суду, заявивши, що це уже прописано у законі про судовий устрій, однак, він наголосив на необхідності урахування співвідношення завантаженості суду та фактичних витрат на його створення: «Якщо суд не буде наповнений справами, тоді треба рахувати гроші. Судді – це державні службовці, вони нічого не виробляють і тримаються на податках. Якщо навантаження буде 2-3 справи на рік, на суддю, то чи відповідають ці витрати тому, що вони роблять?»

За матеріалами UA.NEWS .