У 2019 році гасло 8-го березня, за версією ООН, звучить так: «Думай про рівність, створюй з розумом, здійснюй інновації в ім’я змін». Чи актуально це в Україні?

Згідно з державною статистикою, жінкам в Україні платять менше, аніж чоловікам. Так, в  деяких сферах професійної діяльності розрив у зарплатах за виконання однієї і тієї ж роботи перевищує 25%.

Згідно з повідомленням ООН, інновації та технології надають безпрецедентні можливості для кар’єри жінок. Проте, тенденції свідчать про поглиблення нерівності між статями.

В Україні домінування сильної статі в інноваційних сферах та в призначеннях на керівні посади ускладнює реалізацію принципу гендерної рівності в зарплатах українських жінок і чоловіків.

Недотримання гендерних прав в Україні виявляється не лише в зарплатній нерівності, а й в методах прийому чоловіків та жінок на роботу, і в представництві жінок в органах державної влади, зокрема, в Парламенті.

На думку Голови партії «ТРИБУНАЛ» Олександра Семенка, стала практика гендерної рівності в бізнесі не лише утверджує права людини, а й сприяє економічному розвитку. Як наголошують в Конфедерації роботодавців України, однакова кількість чоловіків та жінок на підприємстві підвищує продуктивність праці на 30 %. Не можна нехтувати здібностями жінок лише за ознаками статі, – заявляє Голова партії, – адже всім роботодавцям потрібні кваліфіковані фахівці,  то ж лише їхні професійні навички мають визначати рівень заробітної плати, а не приналежність до певної статі.