Що стоїть за низькими зарплатами в Україні?

Однією з причин низьких зарплат, яку Уряд країни вважає за краще замовчувати, – вади вітчизняної пенсійної та податкової систем, оскільки так званий «єдиний соціальний внесок» (ЄСВ), який платить кожен офіційно оформлений співробітник, йде на виплату пенсій.

По суті, ЄСВ – це податок на працю. Податки, крім наповнення бюджету, виконують ще й соціально-економічні функції, змушуючи споживачів і бізнес коригувати свою поведінку. Наприклад, зростаючі акцизи на бензин або сигарети можуть змусити автомобілістів економити на паливі, а курців – відмовитися від тютюну.

Негативним проявом цього явища є пригнічення бажання працювати, відсутність стимулу до створення нових виробництв і робочих місць.

Малі та середні підприємства і Україні вже й так працюють на межі рентабельності через втечу робочої сили за кордон, де тамтешніми роботодавцями створюються для українців сприятливі умови. Підприємці не хочуть піднімати “білі” зарплати, тому що в такому випадку доведеться платити більше податків. Висновок: невже, всім їхати на заробітки за кордон?

Партія «ТРИБУНАЛ» закликає урядовців замість примноження демагогії та передвиборчого популізму відносно «стурбованості» низькими доходами громадян, нарешті вдосконалити податкову та пенсійну системи, щоб припинити стрімкий відтік кадрів з батьківщини та бідність тих, хто лишається.