Що потрібно для відновлення держконтролю за ціноутворенням

Республіканська партія «ТРИБУНАЛ»  пропонує зупинити зростання цін на продукти за допомогою зниження ПДВ, введення обмежень на торговельні націнки та відновлення держконтролю на споживчому ринку.

Ми поділяємо позицію відомого українського економіста, голови ради Нацбанку Богдана Данилишина, яку він днями оприлюднив у ЗМІ. За офіційними даними, ціни на продукти за січень-жовтень 2018 виросли порівняно з аналогічним періодом минулого року на 12,2%.

Для врегулювання питання пропонується ввести в Україні за аналогією із європейськими країнами порогові максимальні торговельні націнки: на продукти — не вище 15% від ціни виробника, на звичайні товари — не вище 30% від ціни виробника, на імпортні товари — не вище 30% від митної ціни. Також ми поділяємо позицію щодо необхідності забезпечення держконтролю за цінами на споживчому ринку України і у цьому зв’язку необхідністю відновити роботу Державної інспекції контролю за ціноутворенням.

Як відомо, основним принципом регулювання цін у розвинених країнах є обмеження норм прибутку підприємств соціального-значимого виробництва на певному рівні і введення штрафів за перевищення такого рівня. РП «ТРИБУНАЛ» наголошує, що за умов низьких зарплат, високих витрат на житлово-комунальні послуги і низьку купівельну спроможність наших громадян відсутність контролю держави за цінами призводить до ще більшого зубожіння переважної більшості населення країни.