Самовільне привласнення земель у Вінницькій та Черкаській областях

В політичній партії «ТРИБУНАЛ» обурені затягуванням кримінальних справ  щодо незаконного використання земель, що триває роками.

12 травня 2018 року в рамках робочого візиту Радник Голови політичної партії «ТРИБУНАЛ» Олександр Бованенко з правових питань зустрівся з представниками ініціативної групи орендодавців Теплицького району Вінницької області та Христинівського району Черкаської області.

Мешканці Христинівського району Черкаської області обурені самовільним захопленням керівництва місцевого агропідприємства майнових паїв у більше ніж 832 пайовиків, якими вони користуються з 2000 року. На підставі цього порушено низку кримінальних справ. Попри те, що в країні встигли змінитися три президенти – зазначені кримінальні справи до цього часу до суду передані не були та весь час перебувають на контролі в Генеральній прокуратурі України.

Люди обурені діями голови сільськогосподарського підприємства, який є орендарем їхніх земельних паїв, оскільки ним занижена земельно-грошова оцінка та, відповідно, встановлений мінімальний розмір орендної плати.

На даний час мешканцям стало відомо, що їхнє майно самовільно привласнене та оформлене на місцеве господарство. На підставі цього була порушена чергова кримінальна справа.

В Теплицькому районі в ряді сіл ситуація подібна. Селяни звинувачують керівництво ТОВ «Теплик-Агро» у самовільному використанні земель шляхом підробки підписів орендодавців на договорах оренди, оборутках з майном колишніх колгоспів. У зв’язку з цим було порушено ряд кримінальних справ, які не розглядаються роками, затягуються та не розслідуються. Окрім того подано десятки цивільних позовів про визнання недійсним договорів оренди земельних паїв. Цивільні справи до цього часу перебувають в місцевому районному суді.       

У минулому році в селі Метанівка Теплицького району Вінницької області сталася спроба захоплення майна громади. Відбулася стрілянина, під час якої 6 мешканців отримали тілесні ушкодження.  В свою чергу місцеві правоохоронні органи зробили все можливе, щоб перекваліфікували дії нападників на статтю кримінального кодексу України, яка передбачає більш м’яке покарання за даний злочин. Наразі справа передана до суду та призначена до розгляду на червень місяць поточного року.   

Подібна ситуація на місцях в черговий раз підтверджує неефективність проведених реформ та «кругову поруку» між правоохоронними органами, судовими та органами місцевого самоврядування, які фактично працюють в інтересах приватного бізнесу. Представники даних інстанцій забули про те, що джерелом влади є народ! І влада має працювати в інтересах народу, а не навпаки!

 

Радник

Голови політичної партії «ТРИБУНАЛ»

з правових питань                                                                                                                                       Олександр Бованенко