Розвивати вітчизняну економіку чи рахувати гроші заробітчан, що надходять в Україну?

Експерти Національного банку України (НБУ) прогнозують, що українські заробітчани цього року перерахують на батьківщину на 5% більше грошей, ніж у минулому. Відтак, грошові перекази в Україну зростуть до 12,2 млрд доларів проти 11,6 млрд в 2018 році. Крім того, за інформацією Світового банку, яку публікує глава НБУ Богдан Данилишин, з 2016 року грошові перекази від трудових мігрантів забезпечують понад 10% ВВП України і позитивно впливають на валютний курс гривні.

Згідно зі статистикою, представленою НБУ, перекази українців з Польщі за 4 роки зросли з 1,4 до 3,6 млрд дол, з Росії – з 1,7 до 1,1 млрд, США – з 0,5 до 0,8 млрд, Чехії – з 0,3 до 0,8 млрд дол. Зростають також перекази з Італії, Великобританії, Німеччини, Кіпру та Ізраїлю.

Незважаючи на те, що кожен українець, який працює за кордоном, щорічно вносить до держбюджету 27,7 тис. грн. (ПДВ -19 тис. грн, ввізне мито – 1,4 тис. грн і акцизний податок – 7,2 тис. грн) для підвищення економічної спроможності України було б набагато краще, аби люди могли заробляти тут.

Чимало власників малих та середніх підприємств згортають їхню діяльність, так і не розпочавши бізнес через нестачу працівників. Крім того, залежність зростання українського ВВП від праці українців за кордоном та їх перерахунку валюти в Україну, озвучена паном Данилишиним, не є тим досягненням, яким слід пишатися та не йде на користь українській економіці.   

Партія «ТРИБУНАЛ», натомість, вбачає більш природній шлях до зростання ВВП України, а також приросту економіки в цілому – в забезпеченні державою робочих місць нашим громадянам та високої оплати їхньої праці! Ті, хто залишиться працювати тут, удома, здатні згенерувати набагато більше коштів в Україні, ніж надходження від заробітчан з-за кордону.

Забезпечення фінансової стабільності та розвиток кредитної політики з метою сприяння сталому економічному розвитку України – ось те, що має робити сьогодні НБУ, а не цинічно підраховувати надходження від змушених тікати від бідності за кордон українців.