Республіканська партія «ТРИБУНАЛ» підтримує закон про захист економічної конкуренції

Днями Верховна Рада України 248-ма голосами народних депутатів підтримала законопроект №6746 «Про захист економічної конкуренції».

Цим законом  передбачено внесення змін до основних законів у сфері захисту економічної конкуренції, а також він спрямований на закріплення прав осіб, які беруть участь у справах Антимонопольного комітету України. Серед іншого, документ визначає строки розгляду справ про порушення законодавства у сфері захисту економічної конкуренції.

Також документом передбачається:

  • вдосконалення програми звільнення від відповідальності за вчинення антиконкурентних узгоджених дій між конкурентами (картелі) (“leniency”);
  • встановлення правил врегулювання спорів у справах про картелі (“settlement”);
  • забезпечення конфіденційності відносин між юристом та клієнтом (“legal privelege”);
  • забезпечення умов для ефективної реалізації особою, щодо якої прийнято рішення органом АМК, права на оскарження в суді такого рішення.

«Слід відзначити, що документ дозволяє значною мірою втілити принцип верховенства права, зокрема, стандарти справедливого процесу, закріплені у статті 6 Європейської Конвенції про захист прав людини та основоположних свобод та відповідні рішення Європейського Суду з прав людини. Це для нас великий поступ! Вітаю всіх з черговими рішучими кроками на шляху Євроінтеграції та, сподіваюсь,  гідним місцем нашої країни серед учасників світового ринку товарів і послуг», – наголошує Голова РП «ТРИБУНАЛ» Олександр Семенко.