Радбез ООН засудив вибори голів так званих “ДНР” І “ЛНР”

Рада Безпеки ООН провела позачергове засідання, присвячене ситуації на окупованих українських територіях Донеччини та Луганщини, зокрема, проведенню виборів голів та «парламентів» у контрольованих Росією так званих «ДНР» та «ЛНР», які окупанти планують провести 11 листопада.

Країни Заходу вважають, що вибори на території, яку контролюють проросійські сили, суперечать Мінським угодам. Зокрема, представник Швеції Улоф Скуг заявив, що дії Росії на сході України є спробою перекроїти кордони в Європі. Він закликав Росію запобігти проведенню виборів, а не навпаки.

Вибори на Донбасі можуть стати новим приводом для загострення зі сторони проросійських бойовиків. Крім того, українські дипломати наголосили, що Росія погрожує українському судноплавству в Азовському морі, продовжує всіляко загострювати ситуацію на Донбасі та поставляти зброю в зону конфлікту з території анексованого Криму, в якому до того ж готується до  розміщення ядерної зброї.

Голова Республіканської партії «ТРИБУНАЛ» Олександр Семенко підтримує активні дії української дипломатії в Раді Безпеки ООН щодо недопущення ескалації воєнних дій на Донбасі та проведення на окупованих територіях так званих виборів керманичів псевдодержавних утворень «ДНР» та «ЛНР», які знаходяться під повним контролем Росії, нею фінансуються і створюють декорацію відстороненості країни-агресора Росії до подій на Донбасі. РП «ТРИБУНАЛ» нагадує, що вибори на непідконтрольних територіях Донеччини та Луганщини можуть відбутися лише за українським законодавством і лише після повного виведення окупаційних військ.