Політична партія «ТРИБУНАЛ» вимагає адекватного реагування на російську ескалацію у Приазов’ї

Договір між Україною та Російською Федерацією про співробітництво у використанні Азовського моря і Керченської протоки унеможливлює визначення 12-мильної зони та державного кордону в Азовському морі.

Ввечері, 18 травня 2018 року з’явився припис про заборону входу до району Азовського моря поблизу Бердянська у зв’язку зі стрільбами Чорноморського флоту  Російської Федерації.  Затримання суден, що прямували до/з Бердянську та Маріуполю почались 19 травня. В неділю, 20 травня, Росія в ультимативному порядку закрила для українських суден 2 тисячі квадратних кілометрів Азовського моря з причини проведення навчальних бойових стрільб. У деяких районах відстань до українського берега не більше десяти миль! Це є грубим порушенням Конвенції з морського права. Ніякої публічної реакції ні головнокомандувача, ні прикордонників, ні дипломатичного відомства, ні Міністерства оборони України немає.

Військові російські кораблі та катери, за угодою від 2003 року, використовуючи право мирного проходу, зможуть переміщуватися в будь – якому напрямку. Якщо з українського боку не буде посиленого патрулювання, демонстрації намірів витіснення російських морських суден, відкритого різкого звернення до Росії та світової спільноти – це може бути початком анексії Приазов’я!

Враховуючи вищезазначене, просимо органи державної влади терміново  зреагувати на російське втручання в Україну зі сторони Приазов’я,  переглянути наявність діючих договірних відносин з агресором (денонсувати Договір 2003 року, Договір з рибальства 1993 року) та вжити невідкладних заходів з недопущення повторення анексії українських територій, у тому числі – морських.