Підроблено. Понад 50% пестицидів в Україні – фальсифікат

Річна потреба аграрного сектору України в пестицидах становить 100 тисяч тон, що відповідає сумі близько 2 мільярдів доларів, тому цей сектор надзвичайно вразливий до підробок.

Крім того, за сприяння Європейського союзу в Україні діє Програма щодо ризиків та небезпек пов’язаних з використанням фальсифікованих засобів рослин, проте ситуацію це не змінює. За оцінками міжнародних експертів аграрного ринку частка фальсифікованих пестицидів на ринку України становить 30%, а в роздрібній торгівлі, підробки відомих брендів сягають більше 52%.

Оригінальні препарати, що мають сприяти захисту рослин від шкідників та примножувати врожай, при використанні фальсифікату не виконують свою функцію та й, взагалі, подекуди, дають непередбачувані результати. Підроблені зразки не тільки неефективні, але не менше ніж оригінали завдають шкоди поверхневим водам, родючості ґрунтів, збільшують рівень хімікатів у продуктах.

Водночас при проведенні соціальних опитувань більша частина керівників малих та середніх фермерських господарств відповіли, що цікавляться походженням препаратів, які вони планують застосовувати при догляді за рослинами. Так, зокрема, переважна більшість вітчизняних аграріїв віддають перевагу пестицидам виробництва країн Євросоюзу, Китаю, Індії та країн СНД.

Для виходу з ситуації, що склалась на ринку пестицидів, Республіканська партія «ТРИБУНАЛ» бачить сенс у якнайшвидшому запроваджені Автоматизованої системи аналізу та ризиків. З її допомогою з’явиться можливість відслідковувати та попереджати появу  підробних пестицидів на внутрішньому ринку країни.  Крім того, ми рекомендуємо Уряду посилити вплив контролюючих служб при здійсненні перевірок засобів захисту рослин, що надходять в Україну. 

Вступити до Партії