Перший заступник голови політичної партії «ТРИБУНАЛ» звернувся до народних депутатів України щодо недопущення завдання величезних збитків державі

Політичною партією «ТРИБУНАЛ» було виявлено реальні факти антидержавної діяльності та завдання збитків Україні в розмірі понад 100 000 000 (сто мільйонів) гривень шляхом розпродажу за безцінь стратегічно важливого майна одного з провідних підприємств Державного концерну “Укроборонпром” (далі – ДК “Укроборонпром”) – Державного підприємства “Українська авіаційна транспортна компанія” (далі – ДП “УАТК”), яке умисно доведено до банкрутства. Службовими особами цих підприємств та інших державних органів України умисно, за попередньою змовою та всупереч державним інтересам України скоєні злочини, передбачені ст. 111 (державна зрада), ст. 219 (доведення до банкрутства), ст. 364 (зловживання владою або службовим становищем) та іншими статтями Кримінального кодексу України.


Міністерство оборони України відчуває гостру потребу в авіаційних двигунах Д-30КП, Д-30КП-2, які експлуатуються на літаках типу Іл-76.


Так, у 2017 році з Державного бюджету України лише на середній ремонт 12-ти авіаційних двигунів Д-30КП-2 в інтересах Міністерства оброни було виділено 49 824 928 гривень (тобто, на середній ремонт одного двигуна з Державного бюджету України виділяється 4 152 077 гривень). При цьому, відремонтований авіаційний двигун повинен мати ресурс після ремонту приблизно 1000 годин і строк експлуатації приблизно 5 років.


Разом з цим, в той самий період часу, ДК “Укроборонпром” та ДП “УАТК” здійснили продаж 7 авіаційних двигунів Д-30КП-2, кожен з яких має залишок гарантійного ресурсу по напрацюванню приблизно 2000 годин і строк можливої експлуатації приблизно 19 років. Таким чином, ресурс цих проданих двигунів перевищує ресурс авіадвигунів, які мають бути відремонтовані, по напрацюванню приблизно в 2 рази, по строкам експлуатації – в 4 рази.


Середня ціна, за якою був проданий кожний справний авіаційний двигун, склала 396 226 грн, що в 10,5 разів менше, ніж вартість ремонту авіаційного двигуна за державним замовленням.


При цьому також необхідно враховувати, що вищевказані продані авіаційні двигуни в 2005-2007 роках були відремонтовані за державні кошти в НВО “Сатурн” (м. Рибинськ, Російська Федерація), і за ремонт кожного з вказаних двигунів було сплачено понад 600 000 доларів США, що становить близько 15 000 000 гривень.


Виходячи з того, що реалізовані авіадвигуни на дату продажу мали залишок не менше 70% ресурсу, вартість кожного з них повинна становити не менше 10 000 000 гривень, при тому, що вищевказані авіадвигуни були продані, як мінімум, в 25 разів дешевше їх реальної вартості.


Разом з цим, ДК “Укроборонпром” та ДП “УАТК” було продано понад 100 інших авіаційних двигунів Д-30КР, Д-30КП-2 за ціною в кілька разів нижче їх реальної ринкової вартості.


Загальний розмір завданої державі шкоди становить понад 100 000 000 гривень, і цей розмір визначено без врахування іншого майна, проданого за цінами, значно меншими від його реальної вартості.


Окрім завдання прямої шкоди державі, такі дії позбавляють Україну сотень і навіть тисяч робочих місць, пов’язаних з ремонтом та подальшим обслуговуванням і експлуатацією проданого майна ДП “УАТК”.
За даними фактами першим заступником голови політичної партії Анатолієм Льовіним були підготовлені та направлені звернення Президенту України Порошенку П.О. (вих. №22/08-17/01 від 22.08.2017 року), заява до Національного антикорупційного бюро України (вих. №28/08-17/01 від 28.08.2017р.; вхідний НАБУ від 30.08.2017 р.), заява до Ради Національної Безпеки і оборони України.


Від Адміністрації Президента України надійшла відповідь (вих. № 46-01/1975 від 20.09.2017р.), зі змісту якої вбачається, що звернення без розгляду по суті викладених в даному зверненні фактів та надання їм відповідної правової оцінки було перенаправлено до Кабінету Міністрів України. Від інших органів відповіді до даного часу не надійшло взагалі.


Вищевказані органи не виявили будь-якої зацікавленості у припиненні та розслідуванні злочинної діяльності керівників ДК “Укроборонпром” і ДП “УАТК” та вжитті відповідних заходів для забезпечення захисту державних інтересів, що свідчить про зацікавленість окремих керівників державних структур у приховуванні скоєних злочинів.


На даний час звернення від політичної партії «ТРИБУНАЛ» було направлене особисто кожному народному депутатові. Ми вимагаємо ретельно вивчити викладені у даному зверненні факти та в межах своїх повноважень вжити заходів для припинення злочинної корупційної антидержавної діяльності зазначених службових осіб для недопущення завдання шкоди держаним інтересам України та її обороноздатності. Також вимагаємо вжити заходів для недопущення вивезення за межі України авіаційних двигунів Д-30КП, Д-30КП-2, реалізованих ДП “УАТК” та ДК “Укроборонпром”.

Наверх