Олександр Семенко: «Якщо в Україні не покращиться бізнес-клімат, трудова міграція, що зростає, перетворить країну на «громаду пенсіонерів!»

Сьогодні у Польщі створено всі умови для життя та роботи молоді. Не секрет, що багато українців у пошуках кращої долі виїжджають на роботу закордон, і Польща – одна з тих країн, що користуються найбільшим попитом серед наших громадян. Це й не дивно, адже останні зміни прийняті польським урядом тільки підігрівають бажання української молоді вже не просто їхати з дому, а й залишитися в сусідній країні на постійне проживання.

Зокрема, вищезгаданий пакет польських податкових і соціальних ініціатив «П’ятірка Качинського» передбачає:

– повне звільнення від податку з доходів фізичних осіб людей, які молодші 26 років;
– зниження базової ставки ПДФО з 18 до 17 відсотків.

Нещодавно польська компанія Selectivv опублікувала тривожну для України статистику:
– на території Польщі проживає 1 250 000 громадян України,

– за віковими групами громадяни України, які проживають в Польщі, розподіляються так:
у віці 21-30 років – 38% або 475 000 українців,
у віці 31-40 років – 29% або 362 500 українців.

Крім того, – в січні 2019 року майже 12% українських жінок, які проживають у Польщі, планують вагітність і створення сім’ї (зростання показника за рік удвічі).

«Скільки ще потрібно прикладів , щоб ми домоглися від Уряду подібних змін у нашій країні? – наголошує Голова ПП «ТРИБУНАЛ» Олександр Семенко. Скільки ще для цього повинно виїхати молодих українців жити і працювати в Польщу? Якщо в Україні найближчим часом не покращиться бізнес-клімат та не прискориться економічне зростання, трудова міграція, що зростає, перетворить країну на «громаду пенсіонерів», яких нікому буде утримувати!» – зазначає політик.