Олександр Семенко: Уряд має вести діалог з угорськими колегами керуючись винятково стратегічними інтересами України

Останнім часом конфліктних ситуацій між Україною та Угорщиною побільшало. На їх тлі  Будапешт блокує зустрічі по лінії співпраці Україна-ЄС та Україна-НАТО. Тиск угорського уряду щодо забезпечення закарпатських угорців здобуванням освіти рідною мовою посилився  незаконною видачею угорських паспортів жителям закарпатського міста Берегове.

Згідно із українським законодавством, отримати громадянство іншої держави можна, тільки пройшовши процедуру виходу з українського громадянства. У той же час, українське законодавство не передбачає ніякого покарання за подвійне громадянство. Єдине, що може статися з такими людьми – це позбавлення громадянства комісією при Президентові України. Однак угорська сторона переконує, що подвійне громадянство – це нормальна європейська практика і якщо, Україна так не вважає, значить вона не готова до євроінтеграції.

З іншого боку, явище з паспортами в Берегово – показник високого  рівня безробіття, що має місце по всій країні. Люди отримують громадянство однієї з країн ЄС, щоб мати можливість легально працювати в країнах Євросоюзу. Основна їх маса – 90% – повертаються додому, на Закарпаття, та вкладають зароблені в ЄС гроші в Україну.

Голова РП «ТРИБУНАЛ» Олександр Семенко переконаний, що Український Уряд  має розвивати Закарпаття як унікальний край, що розташований на стику кордонів кількох країн Європи, переплетення їхніх культур. Потрібно зміцнювати його інфраструктуру, «гасити» безробіття залученням інвестицій та створенням нових підприємств з конкурентною заробітною платою. Крім того, дбаючи про підростаючі покоління, Україна має обов’язково в навчальному процесі забезпечити високий рівень володіння учнями державною мовою, не залежно від їхньої належності до тієї чи іншої етнічної групи. Це питання є вкрай важливим для подальшого навчання і розвитку молоді, можливості вступу до провідних вищих навчальних закладів країни, побудові успішної кар’єри в майбутньому.

Голова РП «ТРИБУНАЛ» Олександр Семенко закликає керівників МЗС, Міносвіти та інших структур вести діалог з угорськими колегами керуючись винятково стратегічними інтересами нашої держави, спираючись на Конституцію України та міжнародне право. «Ми є господарями на своїй землі і здатні самостійно визначати шляхи розвитку країни, власну участь в міжнародних політичних, економічних та військових структурах, а також спроможні забезпечити мир і злагоду на всій території країни, гармонійні міжнаціональні відносини», – наголосив Олександр Семенко.