Олександр Семенко: «Чисте небо – 2018» є практичним визнанням України серед країн-членів НАТО

В Україні розпочинаються багатонаціональні, спільні з державами-членами НАТО, авіаційні навчання. В навчаннях “Чисте небо – 2018” братимуть участь 9 держав – членів НАТО.

У навчаннях, які триватимуть 12 днів, візьмуть участь Бельгія, Велика Британія, Данія, Естонія, Нідерланди, Польща, Румунія, США та Україна.

За даними Міноборони України, це будуть “наймасштабніші за роки незалежності України міжнародні навчання авіаційних підрозділів”, у них візьмуть участь “понад 40 літальних апаратів, десятки зенітних ракетних комплексів і засобів РТВ, сотні військовослужбовців з України та 9 країн НАТО”.

Від української сторони заплановано залучити близько 20 літаків різних типів, вертольоти й БпЛА, стаціонарні та мобільні радіолокаційні підрозділи й мобільні вогневі групи підрозділів ППО.

Голова Республіканської партії «ТРИБУНАЛ» Олександр Семенко вітає початок багатонаціональних військових навчань в Україні. Для України, на думку лідера партії, такі навчання є вкрай важливими з кількох аспектів. Це є практичним  визнанням нашої країни серед країн-членів НАТО як рівноцінного партнера в спільних справах та зміцнення миру і обороноздатності на континенті. Крім того,  участь України в спільних авіанавчаннях з країнами-членами НАТО сприятиме подальшому вдосконаленню професійного вишколу українських військових льотчиків та в подальшому слугуватиме вагомим аргументом готовності Збройних Сил України до інтеграції нашої держави в Північно-Атлантичний альянс.