Новий законопроект від Мінсоцполітики: не дали зарплати – не йди на роботу!

Міністерством соціальної політики України розроблено новий законопроект “Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо посилення захисту прав працівників на своєчасну виплату заробітної плати”, що захищає права найманих працівників.

Основна мета документу – змусити роботодавців вчасно виплачувати зарплату. «На сьогодні для боржників не передбачено достатньо відчутного покарання, – говорить голова партії «ТРИБУНАЛ» Олександр Семенко, – а працівники, які не одержують вчасно зарплату, зазнають матеріальних втрат.»

Законопроект передбачає, що наймані працівники, яким заробітна плата виплачується невчасно, зможуть не тільки не ходити на роботу до моменту погашення заборгованості, але й вимагати від підприємства-боржника виплати належних їм грошей і, навіть, відсотків!

Щоправда, дозвіл не виходити на роботу при наявності боргів із зарплати отримають не всі. Пропускати роботу в будь-якому разі не дозволять тим співробітникам, чия відсутність на робочому місці загрожує життю і здоров’ю інших людей (наприклад, лікаря або диспетчера аеропорту). Також тим, чия відсутність може призвести до невиконання завдань, пов’язаних з обороною і безпекою держави (військовим, співробітникам поліції і ін.). Не зможуть не виходити на роботу і працівники громадського транспорту. Крім того, “прогулювати” роботу не дозволять чиновникам всіх органів влади, працівникам судів і прокуратури.

Центральна рада партії «ТРИБУНАЛ» та її лідер Олександр Семенко підтримує зазначений законопроект та інші нововведення, які на законодавчому рівні посилюють захист прав найманих працівників.