Незаконне збагачення тепер «в законі»?

Після неоднозначного рішення Конституційного суду України щодо невідповідності Основному закону статті 368-2 Кримінального кодексу, яка передбачала жорстке покарання за незаконне збагачення, усі справи подібного характеру приречені на закриття.

Таке рішення КС повністю суперечить усім антикорупційним процесам, що тривають в державі.  Зокрема, як буде далі розгортатись діяльність Національного антикорупційного бюро України (НАБУ) та відбуватиметься звіт української влади перед МВФ  про результати боротьби з корупцією, передбачити не можливо.  Ймовірно, що рішенням скасувати головну «антикорупціну» статтю, чиновники самі себе підставили, показавши назагал, що у нас проблема корупції настільки широка, що безсоромно скасовуються закони, які стоять їй на заваді.

Те, що таке рішення приймається в розпал президентських виборчих перегонів породило безліч чуток про те, що мовляв, чинний Президент у такий спосіб страхує себе і своє олігархічне оточення від небажаних проблем.

«Введення кримінальної відповідальності за незаконне збагачення відбулося в 2015 році, – зазначає голова Партії «ТРИБУНАЛ» Олександр Семенко, – це було однією з вимог ЄС щодо виконання Плану дій з візової лібералізації, а також одним із зобов’язань України перед МВФ, закріпленим відповідним меморандумом. У світлі цього багато українців переймаються цілком  логічними питаннями: що тепер буде з безвізом, іміджем України у світі, задекларованим курсом на євроінтеграцію?»