Монетизація житлових субсидій – як солодкий пряник електорату перед виборами

Щоправда, цей процес ділиться на три етапи, а саме:  в першу чергу ( з 1 січня 2019 року) право на монетизацію субсидій зможуть мати громадяни, які першими подали заявку; з 1 травня 2019 року таке ж право зможуть отримати люди, що мали субсидії впродовж багатьох років; а 1 жовтня 2019 право на отримання монетизованої субсидії зможуть отримати всі бажаючі. Проте, лише за підсумком опалювального сезону (2019 р.), після його детального прорахування та економічного обґрунтування.

Віце-прем’єр міністр України Геннадій Зубко заявив про те, що всі бажаючі зможуть отримати свої кошти у відділенні «Ощадбанку». Знову ж таки, вже не без звичного «але». Але ж не всі люди мають картки та рахунки в «Ощадбанку», тому такі громадяни, за словами віце-прем’єр міністра, повинні будуть відкрити рахунок у цьому банкові.  А пенсіонерам субсидія буде надходити разом з пенсією: чи то на рахунок «Ощадбанку», чи то «Укрпоштою».

Безумовно, рішення про «субсидійну турботу» влади щодо населення не може не викликати симпатії, принаймні, у частини цього населення. Попри це, будь-які сподівання людей на реальну допомогу  від влади – примарні. Оскільки, навряд чи, люди отримають суми за які, дійсно, зможуть обновити власні оселі за допомогою енергозберігаючих матеріалів, а про масове використання альтернативних джерел енергії й взагалі мовчимо. Та й всі ці наміри влади про псевдо допомогу напередодні президентських виборів аж надто нагадують схему: «тисяча» від вічної кандидатки. А тому,  весь процес монетизації субсидій виглядає як чергова спроба задобрити виборця напередодні дня «Х». До речі, дата початку третього етапу ( 1 жовтня ц.р.) схоже, обрана невипадково. Напевно, в жовтні цього року відбудеться щось таке, що матиме неабиякий вплив на життя сьогоднішньої влади!