Легалізація зброї: це потрібно Україні чи ні?

Генеральний прокурор України Юрій Луценко навів шокуючі дані про те, що зараз на руках у населення перебуває до 5 мільйонів одиниць нелегальної зброї. Він також поскаржився, що таку кількість зброї вилучити просто неможливо. На думку керівника ГПУ, цю зброю слід легалізувати, виключаючи зі списку легальних озброєнь гранатомети, міни та вибухівку.

«Я за те, щоб вогнепальною зброєю могли володіти всі громадяни України, а не тільки олігархи та бандити! Якщо припустити, що на сьогодні в Україні проживає 30 мільйонів людей, то з міркувань пана Луценка виходить, що в майже кожній домівці є зброя. Це популізм! На мій погляд необхідно провести легалізацію зброї, але з обов’язковою гільзотекою, з психіатричною, нарко- й алкоекспертизою. Громадянин має право на захист, а отже й на законне носіння зброї.»  – зазначає Голова РП «ТРИБУНАЛ» Олександр Семенко.

В Україні ставлення влади до легалізації зброї двояке: ти можеш і маєш захищати країну зі зброєю в руках, водночас, повернувшись додому, ти не можеш мати пістолет, щоб захистити себе, свою родину та майно.

Проблема у тому, що в Україні немає прозорого законодавства, яке б врегулювало виробництво та придбання зброї, а також володіння нею. Без закону про зброю, дозволити її в принципі нереально. Але коли може з’явитися відповідний закон – залишається загадкою.

Гондурас – найбільш лояльна до зброї країна у світі. Друге місце посідає Фінляндія, де 12,81% жителів володіють зброєю. Тут полюбляють полювати, ну і взагалі охочі до зброї. Однак, купити її не так легко: необхідно мати дозвіл, окремий для кожної одиниці. Усю зброю фіни повинні тримати вдома. А власники більше 5 одиниць зброї — зобов’язані купити спеціальний сейф. Такі правила. Далі за списком йдуть Сербія, Швеція, Канада, Норвегія, Панама, Швейцарія, Чехія і тільки після цього – США.

Насправді проблемою вогнепальної зброї в Україні нині ніхто ґрунтовно не займається. Тому ми пропонуємо паралельно з розробкою та поданням на розгляд Уряду відповідного законопроекту, зайнятись навчанням людей правильно поводитись зі зброєю та користуватися нею у разі необхідності, а також підготовкою громадян до складання ними заліків на видачу ліцензій та впровадженням ефективної системи обліку боєприпасів.