Кошти в Україну можуть бути інвестовані за спрощеною системою

Міністерство економічного розвитку та торгівлі України зареєструвало законопроект, що пропонує скасувати необхідність державної реєстрації договорів, за якими іноземці інвестують кошти в економіку України. Зокрема, вищезгаданим документом пропонується скасувати держреєстрацію контрактів, але залишити за митницею право здійснювати перевірки, в т.ч. невиїзні, зокрема щодо фактичного використання переміщеного обладнання або товарів.

Нагадаємо, що в звіті KPMG за 2018 рік мовиться про зростаючу довіру міжнародних інвесторів до України. Іноземні інвестиції зросли на 47% при 25 оголошених угодах, а сума угод склала $ 508 млн. За підсумками 2018 року в економіку України надійшло 2,4 мільярда доларів прямих іноземних інвестицій.

«Наразі іноземці, які мають намір інвестувати в Україну, та не створюють тут власної компанії, зобов’язані реєструвати свої дії у державних органах: подавати відповідний пакет документів та сплачувати адміністративні збори. При цьому, сам процес отримання дозволу може тривати до 20 днів. Тому, зазначений законопроект має на меті збільшити інвестиційну привабливість України», – зазначає Голова Партії «ТРИБУНАЛ» Олександр Семенко. «Я сподіваюсь, що більшість депутатів Верховної Ради України підтримають його і тим самим сприятимуть інвестиціям та виходу держави на вищий соціально-економічний рівень»,- зауважує О.Семенко.