Корупції не місце в Україні! Причетних – до відповідальності!

На сьогоднішній день в Україні дуже тяжка економічна ситуація та неоднозначні політичні процеси, що, відповідно, відображується на житті кожного українця та України в цілому.

Саме зараз, як ніколи раніше, держава має сприяти вітчизняним суб’єктам господарювання, адже це робочі місця і надходження до державного та місцевих бюджетів.

Натомість, що ми спостерігаємо: утисками вітчизняного бізнесу займається Міністерство економічного розвитку і торгівлі!

До політичної партії «ТРИБУНАЛ» звернулась низка підприємств про порушення їхніх прав і свобод  зі сторони  Міністерства економічного розвитку і торгівлі України Мінекономрозвитку, яке  незаконно перешкоджає веденню бізнесу та зупиняє зовнішньоекономічну діяльність суб’єктів зовнішньоекономічної діяльності України  шляхом застосування до них спеціальних санкцій.

Серед підприємств, які звернулись до Політичної партії «ТРИБУНАЛ», є такі, що працюють в інтересах Міністерства оборони України, і застосування до них спеціальних санкцій унеможливлює цю роботу і завдає шкоди обороноздатності нашої держави.

07.02.2019 року набув чинності Закон України «Про валюту і валютні операції» № 2473-VIII від 21.06.2018 року, яким виключено застосування будь-яких спеціальних санкцій до суб’єктів зовнішньоекономічної діяльності.

Відповідно до пп. «д» п. 3 ч. 4 ст. 16 зазначеного Закону із Закону України «Про зовнішньоекономічну діяльність» № 959-XII від 16.04.1991р. повністю виключено ст. 37, якою передбачалось застосування таких санкцій, тобто інститут спеціальних санкцій взагалі перестав існувати в українському законодавстві!

Не зважаючи на це,  Мінекономрозвитку продовжує незаконно застосовувати спеціальні санкції до суб’єктів зовнішньоекономічної діяльності, обґрунтовуючи це вже неіснуючою ст. 37 Закону України «Про зовнішньоекономічну діяльність». Як наслідок, блокується господарська діяльність таких підприємств  (відповідні накази Мінекономрозвитку № 228 від 14.02.2019 р. та № 229 від 14.02.2019р. розміщені на офіційному сайті Мінекономрозвитку).

Зазначені незаконні дії здійснюються за погодженням з Першим віце-прем’єр-міністром України – Міністром економічного розвитку і торгівлі України Кубівим С.І., та координуються ним. До складу групи службових осіб, які  умисно порушують законодавство України, входять також заступник Міністра економічного розвитку і торгівлі України М.І. Тітарчук, Директор Департаменту регулювання зовнішньоекономічної діяльності С.Б. Звягінцев, заступник Директора зазначеного департаменту – начальник відділу контролю у сфері зовнішньоекономічної діяльності Ю.Г. Одокієнко та інші.

Таким чином, Мінекономрозвитку умисно порушує чинне законодавство та продовжує на даний час застосовувати положення закону, які втратили чинність ще 07.02.2019 року. Такі дії не лише повністю суперечать вимогам чинного законодавства і містять ознаки кримінальних правопорушень , передбачених ст. 364, 367 КК України,  а й спрямовані на умисне знищення економічного потенціалу Держави, погіршення положення українських підприємств на внутрішньому та зовнішньму ринках, завдання шкоди іміджу  національного виробника,  призводять до ненадходження валютної виручки до Державного бюджету та відтоку інвестицій з України.

Оскільки діяльність підприємств, орієнтованих на зовнішньоекономічну діяльність фактично зупиняється, штучно створюється підґрунтя для корупції, адже підприємства фактично змушують «вирішувати» питання про зняття санкцій.

Аналіз випадків застосування спеціальних санкцій, не передбачених чинним законодавством, а також наслідків такого застосування, дозволяє стверджувати про наявність умисних злочинних дій групи посадових осіб, направлених на завдання шкоди економіці України та її оборонному потенціалу.

Враховуючи викладене, Партія «ТРИБУНАЛ» звернулась з відповідними листами до депутатів профільних Комітетів Верховної Ради з вимогою вжити негайних заходів парламентського контролю для припинення злочинної корупційної антидержавної діяльності службових осіб Мінекономрозвитку для недопущення завдання шкоди державним інтересам України та суб’єктам зовнішньоекономічної діяльності України.

Крім того, Партія «ТРИБУНАЛ» подала Заяву-повідомлення про скоєння злочину посадовцями Мінекономрозвитку до Державного бюро розслідувань і серед іншого вимагаємо негайно почати досудове розслідування за поданою заявою та на основі зібраних доказів повідомити підозру групі службових осіб Мінекономрозвитку, зокрема, М.І. Тітарчуку,  С.Б. Звягінцев,  Ю.Г. Одокієнку.

Настав час дати корупції та її носіям реальний бій!