Кара чекатиме забудовників Керченського мосту

Сьогодні в Офіційному журналі Євросоюзу опубліковано перелік санкцій застосованих до російських компаній за незаконне спорудження Керченського мосту з Російської Федерації до окупованого півострова Крим.

Шість російських компаній причетних до будівництва мосту  були включені до «чорного» списку за дії, що кваліфіковані ЄС, як підривання цілісності, незалежності та суверенітету України. Ними стали: АТ “Інститут Гіпростроймост – Санкт-Петербург”, ПАТ “Мостотрест”, суднобудівний завод “Залив”, ТОВ “Стройгазмонтаж”, ТОВ “Стройгазмонтаж-мост”, АТ “ВАД”.

Санкції проти зазначених компаній набирають чинності з дня їх опублікування, тобто з 31 липня 2018 року. Вони включають заборону на імпорт до ЄС товарів з Криму і Севастополя; інвестиції в Крим чи Севастополь; туристичні послуги в Криму і Севастополі; експорт певних товарів і технологій в Крим, зокрема, у сфері транспорту, телекомунікацій та енергетики.

Зазначимо, що Керченський міст, через зниження параметрів суден для перевалки в портах Маріуполя і Бердянська завдає прямих втрат українському судноплавству та загрожує зупинкою роботи портів. Невідворотність покарання, має припинити злочини. Україні дуже важлива підтримка Євросоюзу і США, однак ми теж маємо не ухилятись від реагування на зухвальство Росії. Наприклад, попередити можливі агресивні кроки Росії щодо тих морських територій, які належать Україні.

Для цього необхідно переглянути наявність діючих договірних відносин з агресором, врегулювати законодавство, в тому числі правила проходу іноземних катерів чи суден через територію України з огляду на події сьогодення. Якщо виникне потреба – негайно денонсувати договори  минулих років, що можуть зашкодити Україні зі сторони Росії.