Голова партії «ТРИБУНАЛ» Олександр Семенко зустрівся в прямому ефірі телеканалу “Майдан-ТБ” із суддею Верховного суду України Олександром Волковим.

Разом вони обговорили можливості реформування судової системи України. Олександр Волков зазначив, що судова система в Україні залишається найбільш консервативною, проте схвалив ті зміни в Конституції, які об’єднують діяльність адвокатури, прокуратури й решти її ланок. Цей крок наблизив роботу української судової системи до того, як працюють решта систем світу, а саме: рівномірно розподілив владу. Однак стандарти, закріплені в Конституції,  не прижилися в дії, тому членам судових підрозділів потрібно до них  звикнути та застосовувати їх більш практично. 

Найважливішим при реформуванні судової системи є реформування її процесу. “Перш за все він має бути передбачуваним, – говорить Волков, –  адже правосуддя має здійснюватись однаково для всіх, незважаючи на категорії осіб, організацій та їх майновий стан”.  Щоб не викликати спокуси брати хабар, правила для суддів мають бути закріплені законодавчо. Подібні закони зменшуватимуть прояви корупції і згодом зведуть її нанівець. Це і буде  передбачуваність судового процесу. 

Суд – це засіб вирішення конфлікту, але перед усім – це Закон! В Україні, де близько 90 тисяч діючих нормативно-правових актів, важко відслідковувати прояви корупції, тому в світі на такий випадок діє система прецидентного права. 

Олександр Семенко зазначив, що суддя висловився дуже толерантно і м’яко по відношенню до колег, а ситуація не чекає та вимагає жорсткості. “Сьогодні тільки лінивий не говорить про корупцію і проблеми в правоохоронних та судових органах”, – сказав він.

– Людина може подати заяву, а її не розглядатимуть роками. З прикрістю констатую, що люди сьогодні не захищені. Для того, щоб законодавство запрацювало, потрібна воля вищих органів, а вони цю діяльність, нажаль, лише імітують. Ми зустрілись сьогодні і піднімаємо це питання з колегами, щоб зупинити колапс. Партія «ТРИБУНАЛ» давно виступає за введення автоматизованої системи аналізу ризиків для заявників, яка дала б змогу також відслідковувати і етап проходження вашого звернення. Таким чином це унеможливило б його втрату та відхилення суддів від виконання своїх обов’язків. Ми звертались до влади з пропозиціями, однак відповідей не отримали. Я розумію, що їм не вигідно відповідати нам, адже судді працюють на олігархів, а мали б  працювати на народ. Судочинство – головний показник статусу країни, її добробуту та успішної роботи інших сфер. У разі нівелювання стану системи судочинства наслідки будуть непоправні, – зазначив Олександр Семенко.

Переглянути ефір можна за посиланнями:

https://www.youtube.com/watch?v=OsLl97fGpwA&t=19s

https://youtu.be/cII2W9uJhtY

https://www.facebook.com/tbsimcom/