Десятки тисяч українських військових та ветеранів силових структур позбавлені заслуженого житла

Партія «ТРИБУНАЛ» та Громадська спілка «Рух ветеранів та пенсіонерів України» стурбовані критичною ситуацією, що склалась нині в Україні по відношенню до людей які поклали свої життя на вівтар служіння Вітчизні. Зокрема, по забезпеченню їх службовим житлом.

Діюча нині Комплексна програма забезпечення житлом військовослужбовців та членів їх сімей за своїми низькими параметрами фінансового забезпечення, обсягами будівництва та корумпованістю – не відповідає реальним вимогам, а численні скандали та судові позови з цього приводу, свідчать про недосконалість та неефективність законодавчого захисту.

Сьогодні, в чергах на отримання житла в Збройних Силах України та органах місцевого самоврядування перебувають понад 45 тисяч осіб, серед них – військовослужбовці запасу та у відставці, учасники бойових дій та члени сімей військових, які загинули під час виконання службових обов’язків.

Багато з них чекають своєї черги на житло по 30-40 років, а то більше! Багато кому за період очікування встигло виповнитися 60 і більше років. Додатково ці ряди нині доповнюють учасники АТО, з яких теж, багато хто отримав статус «учасника бойових дій».

Проблема настільки посилилася, що протягом десятиліть багато військових змушені жити у віддалених від населених пунктів закритих військових гарнізонах! Однак, і цей факт не дає змоги вирішити Урядові України проблему забезпечення військовослужбовців ЗСУ житлом.

Законом «Про інвестиційну діяльність» визначено, що фінансування житлового будівництва для військових з використанням недержавних коштів, може здійснюватися лише через окремі фонди тощо. Інші засоби фінансування будівництва таких об’єктів визначаються виключно законами, яких до цього часу не прийнято!

Оскільки фінансування будівництва житла з державного бюджету – обмежене, правління Республіканської партії «ТРИБУНАЛ» вважає за необхідне, визначити Урядові України пріоритетним напрямком фінансування житла для військовослужбовців з небюджетних коштів.

Просимо також вжити заходів та звертаємо увагу високопосадовців на те, що протягом десятиліть у Міністерстві оборони України склалися масштабні та системні корупційні схеми із завдання  збитків державі та неправомірного використання бюджетних активів, призначених для забезпечення військових житлом. Майже у 90% випадків при здачі в експлуатацію, мова йде про житло з будівельними недоліками або зовсім не придатне для проживання, крім того МОУ купує житло у забудовника за завищеними цінами, ніж якщо б воно було продане на відкритому ринку.

Усвідомлюючи масштаби проблеми, члени Партії «ТРИБУНАЛ» та Громадської спілки «Рух ветеранів та пенсіонерів України» пропонують Уряду ведення жорсткого аудиту за дотриманням витрат бюджетних коштів згідно з їх призначенням. Також звертаємося до усіх небайдужих активістів, з проханням фіксувати факти порушень та реальний стан речей у гарнізонах по всій країні. Не дочікуймося, поки підірветься черговий склад боєприпасів чи опиниться сім’я військового на вулиці, створюймо вже зараз умови для вирішення цих питань та поліпшення умов для військових.

«Скільки існуватиме наша Партія та «Рух ветеранів і пенсіонерів України», стільки я, як лідер цих структур, захищатиму інтереси військових України! – зазначає Олександр Семенко. – У разі виявлення будь-яких порушень прав пенсіонерів-силовиків, я особисто прошу звертатися всіх до нас за допомогою!»