Через легалізацію незаконного збагачення Україна ризикує втратити «безвіз», довіру європейських партнерів та гроші від МВФ

Як ми й передбачали, оскільки рішення Конституційного суду України щодо скасування статті Кримінального кодексу про незаконне збагачення – є прямим порушенням міжнародних зобов’язань зі сторони офіційного Києва, Україна ризикує втратити безвізовий режим з ЄС і фінансову допомогу  МВФ. Про це вже заявляють представники міжнародної антикорупційної організації «Transparency International».

У заяві також йдеться, що скасування статті про незаконне збагачення значно послаблює зусилля країни щодо протидії корупції, підриває хід розслідувань щодо 65 відкритих кримінальних проваджень та безпосередньо впливає на чотири справи проти високопосадовців, які вже розглядаються в суді.

«Це рішення Конституційного суду, – наголошує Голова Партії «ТРИБУНАЛ» Олександр Семенко, –  фактично дає політикам та чиновника можливість легалізувати незаконні статки та нищить сам сенс електронного декларування посадовців через відсутність кримінальної відповідальності! Також втратять сенс норми щодо покарання зумисного декларування неправдивої інформації, бо корупціонерам вже не буде необхідності приховувати статки.»

На жаль, ситуацію ускладнює ще й те, що відповідно до українського законодавства, рішення Конституційного суду є обов’язковим, остаточним і не може бути оскарженим.

Центральна Рада Партії «ТРИБУНАЛ» просить українську владу (Президента, Уряд, Парламент)  взяти на себе відповідальність за закриті через рішення суду справи, щоб у разі прийняття нового закону по запобіганню незаконного збагачення він мав зворотну силу і корупціонери все таки понесли покарання. Інакше  значна кількість антикорупційних досягнень в державі стануть марними, а верховенство права – спаплюженим.

Якщо українська влада не знайде вихід із ситуації і не знайде прийнятний компроміс з європейськими партнерами, є всі шанси, що безвізовий режим з ЄС та фінансова допомога МВФ будуть заморожені, що в свою чергу загрожуватиме економічному розвитку країни, – наголошує Олександр Семенко.