Бюджет 2019: Уряд знову танцює під сопілку олігархів?

Одним з пріоритетних напрямків фінансування в Державному Бюджеті-2019 стане енергоефективність. В наступному році на неї планується витратити близько 2 мільярдів гривень.  Значна увага приділяється фінансуванню енергоефективних проектів  та новоствореного Фонду енергоефективності. Планується, що завдяки цим коштам українці зможуть отримати допомогу на переобладнання власних будинків з метою енергозбереження.

Республіканська партія «ТРИБУНАЛ» завжди в своїх зверненнях та публікаціях наголошувала на важливості якнайшвидшого запровадження енергозбереження в житлово-комунальному господарстві. Проте, в урядових ініціативах існують «підводні камені». Вони стосуються неправильно розставлених акцентів в розподілі бюджетних коштів, що призводить до марнотратства та неефективності в досягненні поставлених завдань.

2 мільярди гривень, що заплановані Урядом на енергозбереження – це краплина в морі, якщо порівнювати з тими колосальними бюджетними видатками, які щороку йдуть на субсидії споживачам  у сплаті  за житлово-комунальні послуги.  Виходить, що Уряд не квапиться витрачатись на енергоефективність, саме тому змушений рясно покривати субсидіями її недостатність.

Розвиток та запровадження енергозбереження особливо актуально в наших умовах, коли на штучному завищенні цін і тарифів на електроенергію, газ і тепло збагачуються  недобросовісні «ділки» – чиновники та наближені до влади бізнесмени. Саме на цьому наголошує Голова РП «ТРИБУНАЛ» Олександр Семенко. Енергозбереження та підвищення енергоефективності –  це той шлях, який дасть змогу значно знизити суми сплат за житлово-комунальні послуги, тоді й субсидії на них не знадобляться у теперішніх масштабах.