36 УКРАЇНЦІВ ПЕРЕМОГЛИ НА МІСЦЕВИХ ВИБОРАХ У ПОЛЬЩІ

Тридцять шість кандидатів – представників української громади в Польщі вибороли представницькі мандати на місцевих виборах, що пройшли 21 жовтня, а двоє братимуть участь у другому турі на посаду бургомістра і війта. Він пройде 4 листопада.

Варто зазначити, що представники української меншини балотувалися до рад гмін, повітів, воєводських сеймиків, а також на посади війтів і бургомістрів міст.

Голова Об’єднання українців у Польщі (ОУП) вважає, що найбільшим успіхом є те, що серед депутатів Вармінсько-Мазурського воєводства буде двоє українців. Це Мирон Сич і Збишко Гомза.

Результат нинішніх і попередніх (2014 року) виборів для українських кандидатів схожий. Приблизно для 30% кандидатів вони завершилися перемогою.

 У деяких регіонах ці результати ще вагоміші. Наприклад, на Підляшші з шести кандидатів місцеві українці матимуть чотирьох своїх представників у самоврядуванні.

Республіканська партія «ТРИБУНАЛ» бажає успішної роботи представникам української громади в органах місцевого самоврядування Республіки Польща. Ми сподіваємось, що українці в Польщі маючи гідне представництво в органах місцевого самоврядування і в подальшому зміцнюватимуть авторитет української громади в цій країні, працюватимуть на розвиток українсько-польських відносин як в середині країни так і на міждержавному рівні. Голова РП «ТРИБУНАЛ» Олександр Семенко висловлює впевненість, що польська влада всіх рівнів у подальшому сприятиме розвитку української громади Польщі, що слугуватиме зміцненню стратегічного партнерства між Україною та Польщею.