Прецедент з громадянством Саакашвілі – сигнал до негайної зміни ручного управління на автоматизоване

Політична партія «ТРИБУНАЛ» занепокоєна ситуацією з позбавленням громадянства України політика Міхеїла Саакашвілі. На наше переконання, це є свідченням глибокої кризи системи державної влади в Україні, її цинізму і непослідовності.
З одного боку, якщо указ президента України № 196/2017 від 26 липня має реальні підстави, це демонструє низький рівень професіоналізму чиновників Адміністрації Президента, СБУ, Мінюсту, які готували та приймали рішення про надання Міхеїлу Саакашвілі громадянства України. З іншого, якщо причина політично-мотивована – це вирок усій системі влади в Україні.
Політична партія «ТРИБУНАЛ» нагадує, що випадки з вибірковим використанням чи підлаштуванням можновладцями законодавства України під конкретну ситуацію – непоодинокі. Всі пам’ятають про призначення Юрія Луценка Генеральним прокурором. Тоді заради політичної доцільності депутати більшістю голосів змінили законодавство і дозволили обійняти посаду людині без юридичної освіти. Таким чином, за часів правління Петра Порошенка збої в системі підготовки, прийняття і виконання рішень стають критичними. А які рішення будуть завтра?
Політична партія «ТРИБУНАЛ» переконана, оскільки подібні безвідповідальні рішення чиновників вищого рангу траплялися протягом всього періоду незалежності України, єдиний спосіб виправити ситуацію – припинити змінювати лише прізвища президентів, а перейти до принципово іншої побудови системи влади. Ручне управління, яке завжди породжує корупцію і схильне до помилок, має змінитися на автоматизовану систему правління державними галузями, як відбувається у більшості розвинених країн світу. Там, де працює автоматизована система, народ процвітає. Україна має бути в єдиній прозорій світовій системі. Вседозволеність повинна бути замінена суворими рамками, у тому числі – законодавчими, єдиними для всіх. Лише такий принцип побудови системи управління державними структурами може гарантувати порядок і справедливість для українського народу.
Політична партія «ТРИБУНАЛ» звертається до Президента України з вимогою автоматизувати системи управління державних органів.