Всеукраїнський референдум: минуло 26 років

1 грудня Україна відзначає епохальну подію своєї історії:  26 років тому пройшов  Всеукраїнський  референдум, на якому понад 90% наших співвітчизників підтвердили  Акт проголошення незалежності України, ухвалений Верховною Радою УРСР 24 серпня 1991 року.

Важливість Референдуму полягає в тому, що саме народ переконливою більшістю голосів затвердив історичне рішення Парламенту! І якщо рішення Верховної Ради гіпотетично могла скасувати Верховна Рада наступного скликання, то рішення Всеукраїнського референдуму вже не міг скасувати  ніхто!

Рішення доленосного референдуму дозволило Україні утвердитися в світі як незалежна держава. Протягом одного місяця після його проведення  – українську незалежність визнало більше 40 держав світу. Вікова мрія українського народу про власну державність набула політичного, юридичного та дипломатичного оформлення. В один день з референдумом відбулися і перші всенародні вибори Президента України, на яких у першому турі перемогу здобув тодішній Голова Верховної Ради Леонід Кравчук. У референдумі та виборах Президента взяли участь майже 32 мільйони українців.

Прагнення нашого народу, який активно голосував за незалежність, були справді світлими – до волі, до державності, до Європейської цивілізації.  Але, з різних причин вийшло так, що й сьогодні українці мусять вести боротьбу, утверджуючи ці прагнення, щоб вони справді набули реальних обрисів.

Метою створення партії  «ТРИБУНАЛ»  було і залишається розв’язання гострих соціально-економічних, екологічних, політико-правових проблем сьогоднішньої  України, однією з найскладніших серед яких є подолання  російської агресії, відновлення територіальної цілісності, що безумовно потрібно робити дипломатичними методами за активної участі міжнародної спільноти. Ми запевняємо, що докладемо всіх зусиль, щоб домогтися утвердження тих ідеалів, до яких українці прагнули тисячоліттями, проливали кров, терпіли тортури і вигнання.

Тримаймося, об’єднуймося і не спиняймо рух вперед! За нами правда, з нами тисячолітня історія, у нас є віра у перемогу справедливості і добра! Український народ ще має силу і волю довести це світові і самому собі, ставши справжнім господарем на власній землі!