Верховна Рада ухвалила проект Виборчого кодексу в першому читанні.

Верховна Рада ухвалила проект Виборчого кодексу в першому читанні.

Він передбачає запровадження пропорційної виборчої системи з відкритими партійними списками на виборах до Ради, а також зміну виборчої системи на місцевих виборах.

«Деякі його статті не коригуються з сучасним законодавством, яке напрацювала Верховна Рада”, – заявила Перший віце-спікер Верховної Ради Україна Ірина Геращенко

Тобто у випадку обрання депутата за партійними списками виборцям неможливо буде притягнути обраного ними депутата до будь-якої відповідальності, зокрема через невиконання ним своїх депутатських зобов’язань.

Рівень виконання депутатських повноважень кожного депутата буде вирішувати кулуарно група людей від тієї політичної партії, за списками якої він був обраний. При цьому депутат втрачає будь-яку індивідуальність та самостійність.

Відповідно до позиції Політичної Партії «ТРИБУНАЛ» доцільним буде залишити “пропорційників”, але не більше 25% від загальної кількості депутатів для того, щоб була певна організуюча ланка у Верховній Раді. Депутати мають бути народними обранцями, обиратись на основі мажоритарного принципу та нести відповідальність перед своїми виборцями.

Посилання на проект Виборчого кодексу.

Посилання на статтю Першого заступника політичної партії «ТРИБУНАЛ»: