«У космосі я прокидався під гімн України», — Леонід Каденюк

 

27 квітня 2017 р. політична партія «ТРИБУНАЛ» організувала зустріч першого космонавта незалежної України, Героя України Леоніда Каденюка з учнями 5-10 класів Спеціалізованої школи I-III ступенів з поглибленим вивченням іноземних мов № 112 ім. Т. Шевченкам м. Києва. Ініціатор заходу, Голова політичної партії Олександр Семенко, переконаний: «Дітям необхідно мати взірець  видатних людей, адже саме це запорука розвитку країни».

Близько години учні й вчителі захоплено слухали спогади про особливості відбору кандидатів, підготовку до польотів, враження від побаченого з орбіти. 

«З-понад трьох тисяч кандидатів відібрали дев’ять, котрих стали готувати до польоту: випробовували на центрифузі, у барокамері. Перевіряли стійкість психіки, здатність довгий час перебувати у замкненому просторі, витримувати фізичні й нервові перевантаження. Також майбутньому космонавту  важливо було мати глибокі знання з фізики, біології, геології, екології, медицини та інших дисциплін».

«Перші слова, які я сказав, коли побачив Землю з ілюмінатора: «Вона й насправді кругла». Звісно, я в цьому не сумнівався, але був вражений. Неймовірні кольори й відтінки! І надто маленький шар атмосфери, котрий робить нашу планету унікальною, живою. Людство мусить більш турботливо ставитися до нашого Дому!».

«Екіпаж космічного корабля «Колумбія» зранку будили музикою. Кожен обирав, що саме хоче чути щоранку. Я прокидався під гімн України».

Підсумовуючи, Леонід Каденюк поділився головним секретом свого успіху: «Треба мати мрію та сміливо йти до її втілення!».