Ситуація навколо ТОВ «ТЕПЛИК-АГРО» стає дедалі «теплішою»!

ТОВ «ТЕПЛИК-АГРО» почало привертати до себе негативну увагу суспільства ще з 2012 року. Вже неодноразово директора агрофірми Василя Анченка було звинувачено у незаконному захопленні земельних ділянок та паїв, махінаціях з майном, псуванні земель, відведених під пасовища та інших протиправних діях.  Судові рішення нажаль не виконуються, кримінальні провадження так і не мають логічного завершення. Селяни звертаються за допомогою до правоохоронних органів, журналістів та приватних осіб. Політична партія «ТРИБУНАЛ» не залишилась осторонь і зацікавилась вирішенням цього питання.  

Василь Анченко зі свого боку звинувачує громаду у протиправних діях і перешкоджанні роботі агрофірми. Він вважає, що люди заздрять успіхам «ТЕПЛИК-АГРО» і шукають власної вигоди. Також директор наголошує, що товариство паралельно займається благочинною діяльністю, допомагає школам, дитячим садочкам та іншим державним установам, але ці данні не мають документального підтвердження.

У грудні 2015 року обурені неувагою до своїх проблем селяни провели мирний протест, заблокувавши рух транспорту на уманській трасі. У березні 2017 року акцію протесту повторили, знов перекривши ділянку тієї самої траси. Кожні 20-30 хвилин протестувальники виходили на дорогу і зупиняли рух транспорту приблизно на півгодини, потім рух відновлювався і так потягом декількох годин, але цього разу не обійшлись без прикрих випадків. Водій вантажного автомобілю МАN умисно мало не наїхав на мітингуючих, за що активні молодики побили автомобілю лобове і бокове скло. Чергова бригада поліції змогла зупинити порушника і перегородила дорогу службовим автомобілем, що дозволило уникнути травмування людей.

Місцевий журналіст Віктор Рись, що проводив розслідування з приводу незаконного захоплення приватної власності громадян в Теплицькому районі, відчув на собі методи переслідування, погроз та помсти журналістам. Вночі 21 квітня невідомі підпалили автомобіль родини Віктора Рися з метою залякування. Відповідні заяви про погрози журналісту були передані та зареєстровані у поліції.

Що далі то гірше стає ситуація навколо ТОВ «ТЕПЛИК-АГРО». 31 травня 2017 року у с. Метанівка почалась стрілянина. Невідомі у балаклавах і з вогнепальною зброєю намагались захопити майно громади, що знаходиться під арештом по кримінальній справі проти «ТЕПЛИК-АГРО». Після словесних дебатів почали лунати постріли. Більше 40 нападників заблоковано поліцією, ситуація наразі знаходиться під контролем правоохоронних органів. За попередніми данними 6 людей постраждало, 1 людину госпіталізовано з вогнепальним пораненням.

Як ми бачимо, ситуація погіршується, і треба встигнути її розв’язати до того, як вона ще більше загостриться. Місцеві жителі мають всі підстави вважати, що погрози з боку ТОВ «ТЕПЛИК-АГРО» перетворюються на конкретні дії, а через бездіяльність з боку відповідних органів можуть вирішити, що їх кинули напризволяще. Проблеми стосовно захисту майнових прав, залишені поза увагою влади і відповідних органів змушують людей самостійно їх вирішувати, а це може бути неправомірно або призвести до негативних наслідків.

Політична партія «ТРИБУНАЛ» тримає руку на пульсі подій у Теплицькому районі та намагається пришвидшити вирішення даного питання. Неодноразово були написані відповідні звернення, проблема виносилась на розгляд правоохоронних, судових та органів місцевого самоврядування. Наприкінці березня політична партія «ТРИБУНАЛ» звернулась до вищого керівництва країни стосовно прискорення реагування на вищезгадану проблему. До початку липня жодної відповіді не було отримано. Наразі готується відповідне звернення до ряду народних депутатів з проханням винести проблему на широкий загал.