Починаючи з себе

Люди створюють державу та делегують їй частину повноважень для забезпечення більш комфортних умов існування.
І за логікою речей основним пріоритетом діяльності держави має бути захист життя та прав громадян. Відповідно, завдання держави – створювати умови для всебічного, багатопланового розвитку особистості у відповідності з індивідуальними особливостями кожної людини, розбудови справедливого суспільства.
В дійсності наша держава доволі часто нагадувала феодальні угіддя, в яких основним пріоритетом був захист інтересів купки ненажерливих клептократів, що, паразитуючи на фінансових потоках держави, будують безхмарне майбутнє собі та своєму оточенню. Враховуючи патологічну жадобу цього оточення, їм завжди буде мало.
Але в тому, що відбувалося, є значна доля провини суспільства, тобто нас з вами – громадян. Люди, не замислюючись про майбутнє своїх дітей та онуків, за кілограм простроченої гречки, консерви або ще якоїсь подачки з панського плеча, продають свої голоси. Подібними вчинками вони позбавляють своїх нащадків достойного майбутнього.
Просте питання:
Що роблять з машиною, яка повинна полегшувати ваше життя, а натомість починає на сто кілометрів пробігу жерти чотириста літрів пального?
Відповідь проста: ремонтують. Або, якщо ремонту не підлягає, викидають на смітник.
Нам з вами випав історичний шанс побудувати заможну, незалежну, демократичну, щасливу Україну.
Відповідно кожен з нас повинен почати наводити порядок з себе, в своїй квартирі, під’їзді, біля будинку, в місті і вимагати цього від інших.
«Ремонт» держави Україна її громадянами – це важка, кропітка праця, котру, як би не хотілося, після стількох років запустіння швидко не зробиш.
При цьому кожен повинен розуміти, що в теперішній час нам треба згуртуватися та не допускати розхитування ситуації всередині країни, на радість нашим внутрішнім та зовнішнім ворогам.
Але так само потрібно розуміти, що чинуші клептократи, продажні судді, урядовці розквітають тільки завдяки нашій мовчазній згоді та байдужості.
“Доля – це не справа випадку, а результат вибору; долю не чекають, її створюють” (Уїльям Бріан).
Нам з вами доводиться жити у важкий час: окупація Криму, агресія «братнього» сусіда на сході країни, наявність так званої «п’ятої колони» – це фактори, що будуть ускладнювати наш шлях до розбудови справедливого суспільства.
Але ми віримо в те, що настануть часи, коли наша країна стане взірцем для багатьох народів світу. Ми побудуємо державу, за яку боролися та віддавали свої життя багато поколінь найкращих синів та дочок України. А наші нащадки з повагою і подякою будуть думати про свою країну.
Якщо з тобою Бог, то неважливо, хто проти тебе. Слава Україні!

Ігор Шкляр