Минає 100 років з дня бою під Крутами

Їх було 400… проти багатотисячного війська Росії…Цей день нам дається як спомин про те, що боротьба не завжди ведеться чесно, не завжди буває рівносильною, але ЗАВЖДИ – не буває даремною жертва 400 юних київських курсантів проти Червоної гвардії Росії! Затримка ворога під час бою під Крутами дала змогу українській делегації укласти Брест-Литовський мирний договір, який врятував українську державність.

Бій під Крутами, що тривав п’ять годин, вивів з боєздатності численного супротивника на чотири дні, бо під час відступу відчайдушні та організовані захисники української державності руйнували всі залізничні колії та мости, які траплялися по дорозі спасіння від смерті. Цей факт не дав можливості російським військам під командуванням Михайла Муравйова здійснити задумане і зчинити напад на Київ, просуваючись до столиці на потягах. Натомість, вони змушені були залишати поле бою на розмоклих дерев’яних возах, запряжених кіньми, по розмитій ожеледицею січневій дорозі 1918-го.

Український поет Павло Тичина присвятив страченим більшовиками юнакам, взятим в полон, вірш «Пам’яті тридцяти», а в останню путь їх провели з Аскольдової могили. Голова Української Центральної ради, видатний історик та громадсько-політичний діяч Михайло Грушевський назвав доблесних легінів – героями.

Сьогодні ми з трепетом згадуємо полеглих в бою під Крутами. Ще трохи залишилось йти до перемоги, ще трохи… Ще ось-ось і замайоріє сонце нашої незалежності, омите віками кривавих серпанків боротьби наших мужніх героїв. Дорогі воїни, що й сьогодні ведуть боротьбу за Схід, серед вас теж є дуже юні, але на щастя – живі…

Партія “ТРИБУНАЛ” з Вами! Ми з однодумцями кожну годину присвячуємо тому, щоб тут, у мирній столиці, сприяти та домагатись поліпшення ситуації.

Слава Героям! Слава Україні!