Повстання Овідіопольських жінок

1 Грошові кошти для виплат соціальної допомоги з Держказначейства на рахунки надходять, але отримати їх неможливо. Немає підпису розпорядника цих коштів, нікому в Овідіопольському районі підписати платіжки для перерахування грошової допомоги матерям-одержувачам. Діти-інваліди, діти-діабетики, діти з онкозахворюваннями, серцево-судинними захворюваннями, після операцій на серці та інші не мають можливості придбати життєво важливі для них медикаменти, пройти планові обстеження та й просто купити їжу! І, як переконалися матері, нікого з чиновників Овідіопольської РДА та нікого з депутатського корпусу Овідіопольської райради це не хвилює! Окрім самих жінок. Колишній керівник району, Литвинюк, після довгої бюрократичної тяганини за поданням голови Одеської державної адміністрації М.Саакашвілі був звільнений Розпорядженням Президента №226/2016-рп ще 28 липня цього року. Проте, коли дізнався, що відповідний Указ Президента про його звільнення підписано, різко та «тяжко» захворів, як це буває з чиновниками, але при цьому, правління передавати не поспішав. Те ж саме триває і зараз, коли керівник повернувся з лікування. Колишній керівник району хворіє і, напевне, з думкою про те, що отримає свої лікарняні. Але жінкам від цього не легше. Бо грошей їм як не видавали, так і не видають. Бо це буде незаконно… А справи дійсно кепські. Заборгованості по виплаті соціальної допомоги і соціальної пенсії у Овідіопольському районі становлять дуже кругленьку суму. На неодноразові запитання до міських чиновників що, мовляв, держава гроші не надає? “Та ні, – відповідають, – грошові кошти надходять, а ось підписати папірець нема кому”. Окрім того, ініціативній групі матерів в управлінні соціального захисту Овідіопольської райдержадміністрації надається усна інформація: грошову допомогу та пенсії вони не отримають до грудня цього року! А просто кажучи — рік житимуть, як зможуть.

oboseala Після такої інформації тільки тихий ідіот не повстане. Тим більше, коли знає, як чиновники самого “милосердного” відділу районної держадміністрації нахабно та спокійно крали гроші, що направлялися державою на допомогу усім цим нужденним. За інформацією СБУ, чиновники Овідіопольської РДА привласнювали половину грошових коштів, які державою направлялись для виплат малозабезпеченим сім’ям. Як повідомляє слідство, протягом 2014-2016 років посадові особи щомісяця привласнювали від 100 до 150 тисяч гривень. Щомісяця!!! Трьох організаторів корупційної схеми затримали у відділенні банку при знятті чергових соціальних виплат з рахунків «підопічних». Кримінальне провадження відкрито за ч. 5 ст. 191 Кримінального кодексу України. До речі, досудове слідство триває й досі. Що саме там розслідують з травня – напевно і самі слідчі вже не знають. Що ж таки робиться у цьому страшному замкнутому колі? Коли їсти нема чого, а особливо коли нема чого їсти твоїй дитині, підеш на усе. Почали знову з тих, хто повинен щось робити хоча б за своєю посадовою інструкцією. Тобто з чиновників відділу управління соціального захисту населення. Більш-менш виразні пояснення жінки змогли отримати лише у в.о. начальника управління, яка пояснила, що затримки з виплатами викликані… змінами в законодавстві, перевіркою КРУ, а також за відсутністю належної кількості співробітників. Побачивши та відчувши, що допомоги від владних структур не дочекатися, ініціативна група пише листа до політичної партії “ТРИБУНАЛ”. Після отримання звернення ініціативної групи громадян, голова політичної партії «ТРИБУНАЛ» Олександр Семенко звернувся до групи народних депутатів України на чолі з народним депутатом Геннадієм Кривошеєю, які разом прийняли активну участь. За їх підтримки розпочались довгождані соціальні виплати в Овідіопольському районі, Одеської області. Грошові виплати на разі проводяться, але без зазначення розрахунків за який період (як це часто буває – “отримавши по шапці” все робиться дуже швидко, а розбиратись кому та за який період, чиновники, мабуть вирішили, що будуть потім, коли люди заспокояться) . Політична партія «ТРИБУНАЛ» дане питання поставила на контроль та найближчим часом Голова політичної партії разом з іншими представниками партії мають намір відвідати Овідіопольський район, Одеської області з робочим візитом. Окрім того, Головне управління національної поліції в Одеській області повідомляє, що за подіями, які сталися в Овідіополі, коли «не зрозуміло хто» по імені Литвинюк Ігор Петрович вдавав із себе главу Овідіопольської районної адміністрації відкрито кримінальне провадження №12016160380002003 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.353 КК України.

Ми – не байдужі. Та примусимо навіть впевнених у своїй правоті бюрократів працювати на тих, хто їм платить, адже, ДЖЕРЕЛОМ ВЛАДИ Є НАРОД.

P.S. На даний час адвокати – члени політичної партії “ТРИБУНАЛ” готують відповідні запити до державних інституцій з вимогою надати чітку відповідь стосовно події яка сталась в Овідіопольському районі, Одеської області.

Декому вже настав час відповідати.

Бованенко Олександр