Честь мундира

Останнім часом багато списів ламається щодо того, кого більше працює у правоохоронних органах — злодіїв у погонах чи чесних людей? При цьому у ЗМІ з постійністю та смакуванням відзначаються викриті випадки хабарництва та порушень з боку представників теперішніх правоохоронних органів.

policy

Багато хто вважає, що реорганізація колишньої міліції та поступове її перетворення з безкарної структури, що протизаконно заробляла гроші, у законослухняну та повністю контрольовану владою ланку захисту закону не можливо. Як можна реформувати те, що не реформується?

Треба не атестацію проводити, а створити відділи з розслідування злочинної діяльності кожного відділення управління поліції.

І треба докорінно змінити МВС, як це було зроблено у Грузії. Але… Скільки мільйонів жителів у Грузії? Скажіть, де легше навести лад — у багатокімнатній квартирі, чи у однокімнатній?

Чим більше структура, тим більше у ній потенційних порушників, що ми на прикладі нової української поліції і спостерігаємо. Але якщо раніш міліціянтів охороняла своєрідна корпоративна недоторканість, то зараз цього захисту стало набагато менше. Він майже зник, бо змінилися умови. Змінилося саме суспільство. І тепер порушників та злодіїв у погонах їх керівники не бажають ховати від відповідальності. Собі буде дорожче.

А що ж з тими, кого звільняють з лав органів МВС після тестування чи люстрації?

І тут треба дивитися правді в вічі: часто-густо трапляється так, що саме завдяки тому самому тестуванню позбавляються не від тих, хто засмічує ті самі органи правопорядку, а саме навпаки! Про те, як відбуваються подібні “чистки” пише журналіст-правозахисник, у минулому підполковник міліції Володимир Широченко: “Захисники правопорядку дивувалися від некомпетентності, а то і повної безграмотності членів атестаційних комісій, які відверто і безпричинно «завалювали» навіть тих працівників міліції, які блискуче здавали тестування”.

І це — не поодинокі випадки. Таким чином, зі структури МВС незаконно звільняються сотні справжніх професіоналів. Згадуючи історичний досвід, треба сказати, що навіть більшовики у своїй діяльності у перші роки радянської влади використовували великий досвід спеціалістів царської кримінальної поліції!

В правоохоронних органах України є фахівці своєї справи, які дійсно працюють для людей та на благо людей, і ми впевнені, що саме на таких особистостях тримається ця структура. Серед працівників міліції чимало людей чесних, сумлінних, беззавітно відданих справі, якій вони служать. Неможливо, щоб більшість тих, хто працював в органах, були людьми без совісті і честі. Ми просто захлинулися б у брудному потоці криміналу. І ми повинні неупереджено бачити не тільки негативні сторони працівників правоохоронних органів, а й позитивні. Не можна бачити лише негатив, що роблять сьогодні ЗМІ. Це просто нечесно.

Партія ТРИБУНАЛвважає, що реорганізація та чистка органів МВС потрібна. Проте робити це необхідно виважено та неупереджено, з розглядом попередньої діяльності того чи іншого працівника. Ми бажаємо правоохоронним органам України позбутися саме тих, хто заважає цим органам працювати на користь людей та держави, щоб залишилися тільки справжні, чесні фахівці та професіонали. Але це справа не одного дня. Ми не кажемо, що треба почекати ще рік-два. На реорганізацію вже нема часу. Її треба було робити ще позавчора. Проте наберіться терпіння, громадяни. Зараз іде чистка вже тих, хто потрапив до нової поліції. І, до речі, часто з вашою допомогою. Головне — не бути байдужими. При цьому Партія ТРИБУНАЛзвертається до співвітчизників з проханням підтримувати справжніх правоохоронців. Їх набагато більше, ніж перевертнів, так само, як добрих та чесних людей у суспільстві. І треба ставати на їх захист  — бо не завжди, навіть поліцейський, може захистити себе від наклепу та бруду вигадок та пліток. 

Партія висловлює подяку чесним правоохоронцям за їх працю та вітає з минулими святами — Днем Прапора, Незалежності та усіма наступними. Здоров’я вам, удачі, безпечної служби та доброго керівництва! Ми з вами, друзі, і завжди готові підтримати та надати юридичну та моральну допомогу!

Голова політичної партії ТРИБУНАЛ” Олександр Семенко