Голова політичної партії “ТРИБУНАЛ” Олександр Семенко в ефірі ТБ-7 щодо розбудови енергетичної незалежності України зазначив:

 

Вже 26 років ми маємо державну незалежність України, проте її відродження все ще не перейшло в економічну площину. Українська держава ще й досі не сформувала власної моделі економічного розвитку для досягнення конкретних соціально-економічних цілей. На даний час є лише загальні наміри побудови, що не дає розуміння про її орієнтованість? Орієнтир – відсутній. Надмірна політична боротьба і політичний популізм заважає визначенню головних економічних напрямів, що вже й казати про занедбання наших природних ресурсів.

Однією зі складових державної безпеки є енергетична незалежність країни. Який її стан сьогодні в Україні? Чи можливе сьогодні незалежне функціонування ринку нафти й газу? Олександр Семенко переконаний, що нинішня діяльність на енергетичних ринках спрямовується та корегується окремими людьми – представниками олігархічних кланів, тому будь-які нафто-газові угоди та їх наслідки скеровуються, насамперед, на дотримання інтересів (надприбутків) даних угруповань.

Голова політичної партії “ТРИБУНАЛ” проаналізував  ситуацію нафтової галузі на прикладі НАК «Нафтогаз України». “Нещодавно запитував у фахівців, – говорить Олександр Семенко, –  скільки пробурено нафтових свердловин за 26 років незалежності нашої держави? Вони відповіли, що жодної. Крім того, кошти у розвиток галузі не вкладаються зовсім… Виявляється, що ми використовуємо залишки зі свердловин, пробурених ще за часів радянської доби. Цілком ймовірно, що у разі повного виснаження свердловин, їх реальні власники виїдуть з держави, залишивши народ ні з чим. Цікаво, що, виїжджаючи за кордон, українські багатії дотримуються тамтешніх законів, а тут їм вигідний хаос, бо при хаосі можна безкінечно обкрадати український народ та державу”.

“Політика влади спрямована сьогодні не на якість постачання енергоносіїв, а на контроль споживачів за їх розрахунками, – стверджує Олександр Семенко. Ціни за послуги зростають, а якість залишається ганебною. Дійсно, багато українців відчувають нестачу якісного електропостачання: відбуваються постійні перебої напруги, а деякі села і містечка взагалі вимушені залишатися без світла місяцями”,  – резюмує він.

Окремим питанням для вивчення ситуації стоїть проведення моніторингів діяльності нафтопереробних потужностей. Ніхто й досі не знає, як і ким вони проводяться. Сам за себе говорить стан справ у галузі.  Єдиним працюючим нафтопереробним заводом в Україні залишається Кременчуцький. В робочому стані, але незадіяні – Одеський, Херсонський, Надвірнянський заводи. Ними цікавляться інвестори, не тільки з метою модернізації  та оренди, але й щоб вкласти частину грошей у видобуток нафти і сірководневих. Проте ніхто з добре налагодженої олігархічної «годівниці» не хоче міняти ситуацію і брати на себе цю відповідальність, тому питання запуску нафтопереробних заводів відтягується на роки.

“Українська нафта має хорошу якість, – говорить Голова партії “ТРИБУНАЛ” Олександр Семенко, – особливо Полтавського та Сумського родовищ. Порівняно з російською, вона мало засмічена дмішами й знаходиться на помірній глибині. До того ж, покладами, що є в Україні, особливо на Прикарпатті, можна  живитись довгий час і бути незалежними від постачальників. Натомість зараз там видобуває нафту сусідня Румунія”.

Олександр Семенко вважає, що замість критики у бік Уряду та Президента потрібно вносити конструктивні пропозиції та вимагати їх реалізації в рамках Закону. Партія “ТРИБУНАЛ” спільно з Національною академією наук України  підписала економічний договір з потенційними інвесторами з США щодо розвитку енергетики та сільського господарства України. Про це Головою Партії Олександром Семенком було повідомлено Уряд та Міністерство економіки України, на що вони відреагували відповідними рішеннями щодо сприяння реалізації зазначеного договору. Крім того, українські вчені мають і свої унікальні напрацювання. Йдеться, зокрема, про виведення унікальної рослини, що не поступається енергетичними властивостями дереву та вугіллю. Висотою вона сягає близько 4-ох метрів та висаджується раз на 25 років. З неї також можна робити фанеру й інші будівельні матеріали. Партія “ТРИБУНАЛ” всіляко підтримуватиме цей український продукт і домагатиметься впровадження ноу-хау в життя: його вирощування, випробування на ТЕЦ та здійснення переробки на заводах. Ми мусимо зробити так, щоб доробок українських вчених працював на Україну!  

Найперше, що потрібно Україні для здійснення енергетичної розбудови за переконаннями Олександра Семенко, – це створення незалежної економічної системи на заміну провінційної економіки колоніального типу та забезпечення справді ринкових, конкурентних відносин!

Відео можна переглянути за посиланням: https://www.youtube.com/watch?v=samQW373OIg